`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

19
stycznia
2017

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U SZYBKICH KOŁOWROTKÓW

miniatura_dzie-babci-i-dziadka-u-szybkich-koowrotkw
Dzisiaj w Przedszkolu w Chełmsku Śląskim odbyło się spotkanie wnuków i wnuczek z grupy Szybkie Kołowrotki na które zaprosili swoje  babcie i i dziadków. Przedszkolaki przygotowały dla swoich bliskich  mnóstwo niespodzianek w postaci wierszy, piosenek, życzeń dla babi i dziadka oraz upominków.  Uwieńczeniem spotkania z wnukami była poleczka w wykonaniu przedszkolaków z babciami i dziadkami.
logo_mgok

19
stycznia
2017

WOŚP

miniatura_wop
Przedszkolaki  Szybkie Kołowrotki z Przedszkola w Chełmsku Śląskim wsparły XXV Finał  WOŚP tańcem, śpiewem ale przede wszystkim dobrą zabawa. Chłopcy pokazali się zebranym w układzie tanecznym "Pomocnicy Św. Mikołaja". Natomiast dziewczynki z grupy zaprezentowały układ taneczny Taniec Śnieżynek zachwycając swoim występem wszystkich zebranych darczyńców.
logo_mgok

23
grudnia
2016

JASEŁKA

miniatura_jaseka
22 grudnia 2016r. jasełkami przedszkolaki  wprowadziły w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia lokalną społeczność, rodziców, dziadków ,zaproszonych gości, uczniów i całe grono pedagogiczne . Dzieci przygotowane przez panią Annę Sirota, zaprezentowały tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa . Na scenie u boku swoich dzieci wystąpili również rodzice.
logo_mgok

20
grudnia
2016

TEATRZYK

miniatura_teatrzyk
W Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbył się spektakl w wykonaniu przedszkolaków z  grupy Szybkie Kołowrotki z Przedszkola  w Chełmsku Śląskim. Przedszkolaki wystąpiły w przedstawieniu Zamieszanie w krainie bajek.  Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przed dużą publicznością pokazując wszystkim jak zmiana postaci bajkowych z różnych bajek może namieszać w opowieści.
logo_mgok

11
grudnia
2016

ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ RODZICÓW W GRUPIE PRZĄDKI

miniatura_zajcia-prowadzone-przez-rodzicw-w-grupie-przdki
Od miesiąca września w grupie Prządki cyklicznie odbywały się spotkania z rodzicami. Prowadzili oni zajęcia z całą grupą podczas których przekazywali wiedzę na temat swoich pasji, zainteresowań jak również specyfiki wykonywanego przez nich zawodu.
logo_mgok

06
grudnia
2016

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

miniatura_spotkanie-z-mikoajem
Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem, który wreszcie odwiedził nasze przedszkole przynosząc wspaniałe prezenty dla każdej grupy. Po wspaniałej tanecznej zabawie Mikołaj obiecał, że na pewno wróci za rok.
logo_mgok

25
listopada
2016

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

miniatura_wito-pluszowego-misia
W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.
logo_mgok

24
listopada
2016

ZABAWA ANDRZEJKOWA

miniatura_zabawa-andrzejkowa
Andrzejki są wesołym i towarzyskim spotkaniem, a także wspaniałą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji zabawą. Są one również okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Dzisiaj dzieci z grupy Prządki bawiły się  w rytm muzyki przeplatanej andrzejkowymi wróżbami.
logo_mgok

23
listopada
2016

KONKURS "MÓJ MAŁY JEŻYK"

miniatura_konkurs-mj-may-jeyk
W dniu 22 listopada w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie drugiej edycji konkursu Mój Mały jeż. Konkurs adresowany był do dzieci i rodziców.  Na konkurs wpłynęło 30 prac konkursowych z czego zostały wyłonione I, II, 2 III, 5 IV miejsc oraz 8 wyróżnień.
logo_mgok

22
listopada
2016

11 LISTOPADA

miniatura_11-listopada
Dnia 10 listopada w Naszym Przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Był to wyraz szacunku złożony przez  przedszkolaki z grupy PRZĄDKI dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę. Całe przedszkole wraz ze szkołą podstawową odśpiewało  Hymn Polski.
logo_mgok

21
listopada
2016

Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

miniatura_z-wizyt-w-schronisku
W jesienne chłody dzieci z grupy Szybkie kołowrotki nie zapomniały o najlepszych przyjaciołach człowieka, które niestety przebywają w schronisku dla zwierząt. Dzieci zgromadziły karmę i koce dla psów i kotów, które to osobiście zawiozły do schroniska. Była to już druga wizyta dzieci w tym schronisku i z pewnością nie ostatnia bo pomoc małych jest wielka.

Przeglądaj aktualności