KONKURS "MÓJ MAŁY JEŻYK"

miniatura_konkurs-mj-may-jeyk
W dniu 22 listopada w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie drugiej edycji konkursu Mój Mały jeż. Konkurs adresowany był do dzieci i rodziców.  Na konkurs wpłynęło 30 prac konkursowych z czego zostały wyłonione I, II, 2 III, 5 IV miejsc oraz 8 wyróżnień.

11 LISTOPADA

miniatura_11-listopada
Dnia 10 listopada w Naszym Przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Był to wyraz szacunku złożony przez  przedszkolaki z grupy PRZĄDKI dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę. Całe przedszkole wraz ze szkołą podstawową odśpiewało  Hymn Polski.

Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

miniatura_z-wizyt-w-schronisku
W jesienne chłody dzieci z grupy Szybkie kołowrotki nie zapomniały o najlepszych przyjaciołach człowieka, które niestety przebywają w schronisku dla zwierząt. Dzieci zgromadziły karmę i koce dla psów i kotów, które to osobiście zawiozły do schroniska. Była to już druga wizyta dzieci w tym schronisku i z pewnością nie ostatnia bo pomoc małych jest wielka.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

miniatura_pasowanie-na-przedszkolaka
18 listopada 2016r. Do tradycji naszego przedszkola należy uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która wieńczy zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Tak również było i w tym roku.  Maluchy zostały przeegzaminowane przez 6- latków z grupy Szybkie Kołowrotki. Maluszki udowodniły, że zasługują na miano prawdziwych przedszkolaków.

miniatura_konkurs
Przedstawiamy nagrodzone dynie w konkursie "Dynia Halloween". Wybór był ogromnie trudny, wszystkie prace dzieci były cudowne. Jury miało ogromny problem z wytypowaniem najładniejszej. Wszystkie dynie otrzymają nagrody za udział, ale jury przyznało trzy pierwsze miejsca, trzy wyróżnienia i pierwszy raz nagrodę publiczności wytypowaną przez samych przedszkolaków.

KONCERT

miniatura_koncert
Kolejny koncert Filharmonii Jelleniogórskiej zatytułowany " Pieśni patriotyczne".

PAMIĘĆ O ZMARŁYCH

miniatura_pami-o-zmarych
Wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, rozmowa dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Dzieci z grupy Prządki i Lniane Skrzaty  zapaliły znicze na mogiłach, pomodliły się za poległych, wspominając przy tym swoich bliskich zmarłych.

BAL JESIENNY

miniatura_bal-jesienny
Pochmurno za oknem, a w naszym Przedszkolu słonecznie !  Dzieci z grupy Prządki i Szybkie Kołowrotki ubrane w kolory jesienne, wesoło bawiły się na balu w Wiejskim Domu Kultury. Radosny nastrój udzielił się każdemu uczestnikowi.

października

WIZYTA BISKUPA

miniatura_wizyta-biskupa
Dnia 20.10.2016 roku  mieliśmy zaszczyt gościć Księdza Biskupa Diecezji Legnickiej Marka Mendyka. W spotkaniu uczestniczyli  przedstawiciele władz gminy Burmistrz Ewa Kocemba, Dyrektor Zespołu Szkół w Chełmsku Śląskim Waldemar Szwalec, oraz Wicedyrektorzy szkoły.  Dostojnego Gościa przywitała pani Dyrektor przedszkola, po czym  przedszkolaki zaprezentowały krótkie przedstawienie muzyczne.

września

PIŻAMA PARTY

miniatura_piama-party
Piżama Party !!! 22 września 2016r. w grupie Prządki odbyła się wyjątkowa impreza integracyjna : "Piżama Party".To drugie takie przedsięwzięcie w naszej placówce, ale mamy nadzieję na jego kontynuację w przyszłych latach.  Wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione poduszki i przytulanki , by móc poczuć domową i ciepłą atmosferę.  Spotkanie rozpoczęliśmy pokazem mody.

września

DBAMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO

miniatura_dbamy-o-nasze-bezpieczestwo
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z KOMENDY POWIATOWEJ  POLICJI W KAMIENNEJ GÓRZE  Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały upominki i słodkości.