TEATRZYK O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE

miniatura_teatrzyk-o-rybaku-i-zotej-rybce
20 kwietnia nasze  dzieci z całego przedszkola obejrzały teatrzyk o Rybaku i Złotej Rybce , który zagościł na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Chełmsku Śląskim

SPOTKANIE Z MRÓWKĄ

miniatura_spotkanie-z-mrwk
W dniu 21 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się Ogólnopolska Akcja  Wiosna z Mrówką. Inicjatorem tej akcji było Przedsiębiorstwo PAGAZ Spółka z o.o. Akcja ta polegała na upiększaniu naszej miejscowości. W tym dniu dzieci wraz z Mrówką posadziły rabatę z bratkami i zielone tuje. Dzieci obiecały opiekować się kwiecistym zakątkiem naszego przedszkola każdego dnia.

KONKURS PIOSENKI

miniatura_konkurs-piosenki
Wałbrzyski Ośrodek Kultury od lat zachęca wszystkie przedszkolaki do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. W tym roku przegląd odbył się 22 kwietnia 2017 r. Celem wydarzenia jest rozwijanie wrażliwości dzieci poprzez bezpośredni kontakt z muzyką, oraz propagowanie kultury muzycznej wśród najmłodszych.

PALMY WIELKANOCNE

miniatura_palmy-wielkanocne
W grupie Lniane skrzaty odbyły się , zajęcia plastyczno-techniczne Zróbmy palmę wielkanocną. Dzieci zgromadziły potrzebne materiały przyrodnicze : wierzbowe bazie, trawy, gałązki, bukszpanu oraz barwinka. Na wcześniejszych zajęciach nauczyły się wykonywać kwiaty z bibuły. Wiedzą jakie znaczenie miała tradycja robienia palm na Niedzielę Palmową .

PRZYWITANIE WIOSNY

miniatura_przywitanie-wiosny
W dniu 21 III 2017r.  dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola wzięły udział w uroczystości pożegnania zimy- powitania wiosny. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Dzieci z wszystkich grup przygotowały występy artystyczne, które można obejrzeć w telewizji kablowej z Kamiennej Góry.

KONKURS RECYTATORSKI

miniatura_konkurs-recytatorski
W  dniu 20 marca 2017 roku odbył się konkurs recytatorski  "Wiosna jest wśród nas" koordynowany przez nauczycielkę Annę Sirota. Konkurs wzbudził zainteresowanie wielu przedszkolaków, bo aż 28 dzieci recytowało wiersze o tematyce wiosennej. Konkurs aktywnie wspierali rodzice dbając o przygotowanie małych artystów do występu. Do II etapu przeszło 16 dzieci.

8 MARCA

miniatura_8-marca
Dzień Kobiet i Dziewczynek przebiegł w naszym przedszkolu bardzo wesoło. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej imprezie, która była  doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

TEATRZYK SZYBKICH KOŁOWROTŁOW

miniatura_teatrzyk-szybkich-koowrotow
Dnia 07 marca 2017r. grupa przedszkolaków Szybkie Kołowrotki  z Przedszkola w Chełmsku Śląskim ponownie wystąpiła  na deskach  sali widowiskowej w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim w przestawieniu Zamieszanie w Krainie Bajek. Tym razem zachwyciła publiczność z klas I-III oraz pozostałych przedszkolaków z przedszkola.

lutego

TEATRZYK "WARKOCZ KRÓLEWNY WISEŁKI"

miniatura_teatrzyk-warkocz-krlewny-wiseki
"Warkocz królewny Wisełki " to teatrzyk , dzięki któremu dzieci poznały legendę  o pochodzeniu nazwy rzeki Wisły. Piękna królewna Wisełka, by ratować kraj przed suszą musiała obciąć swój warkocz i wrzucić go do koryta rzeki. Poświęcenie i dobre serce królewny sprawiły, że kraj został ocalony. Przedstawienie spodobało się wszystkim, chętne dzieci zostały zaproszone do tańca z królewną.