czerwca

KALEJDOSKOP ZAGROŻEŃ -TEATRZYK

miniatura_kalejdoskop-zagroe-teatrzyk
16 maja 2017r. w naszym przedszkolu po raz kolejny zawitał teatr, oglądaliśmy przedstawienie pt." Kalejdoskop zagrożeń". Bohaterowie teatru  barwnie i obrazowo przedstawili, jakie niebezpieczne sytuacje mogą  grozić dzieciom podczas wakacyjnego wypoczynku, jak należy zachowywać się  i bezpiecznie bawić podczas wakacji.

III MARATON SPORTOWY

miniatura_iii-maraton-sportowy
17 maja  nasze przedszkolaki z Chełmska Śląskiego  dołączy do grupy małych maratończyków. Otrzymały medale i pamiątkowe dyplomy . To wszystko za sprawą udziału w projekcie zorganizowanym przez czasopismo Bliżej Przedszkola III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2017 Sprintem Do Maratonu .

WYNIKI KONKURSU NA WIOSENNE NAKRYCIE GŁOWY

miniatura_wyniki-konkursu-na-wiosenne-nakrycie-gowy
Podczas uroczystości  Dnia Polskiej Niezapominajki   zostały nagrodzone dzieci , które wzięły udział w przedszkolnym konkursie plastyczno-technicznym  na Super nakrycie głowy przedstawiające wiosenne kwiaty Nagrody wręczyła Pani dyrektor oraz organizator konkursu Pani  Małgorzata Wójcik. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

miniatura_dzie-polskiej-niezapominajki
Dzień Polskiej Niezapominajki w przedszkolu w Chełmsku Śląskim                 Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które zapoczątkował redaktor radiowej Jedynki Andrzej Zalewski. Zaproponował skromny kwiat  niezapominajkę, jako kwiatowy symbol Polski.

KONKURSY TANECZNE

miniatura_konkursy-taneczne
Konkursy Taneczne i nasze super dziewczynki Dziewczynki z grupy "Szybkie Kołowrotki" ( 6-latki ) prowadzone przez panią Katarzynę Jasińską zaprezentowały na dwóch ogólnopolskich konkursach tanecznych swój układ taneczny pod nazwą "Taniec Wiosennych Elfów".

KONKURS NA WIOSENNE NAKRYCIE GŁOWY

miniatura_konkurs-na-wiosenne-nakrycie-gowy
W maju 2017r. zakończył się przedszkolny konkurs plastyczno - techniczny na "Super wiosenne nakrycie głowy przedstawiające  wiosenne kwiaty". Do konkursu zgłoszono 10 nakryć głowy  . Jednym z kryteriów była pomysłowość .Jury w składzie ,dyrektor ,rodzice , nauczyciele przedszkola oraz nauczyciel szkoły przyznało  trzy miejsca.

KONKURS TANECZNY

miniatura_konkurs-taneczny

Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

miniatura_z-wizyt-w-stray-poarnej
W poniedziałek 8 maja 2017 r. grupa Prządki i Lniane Skrzaty z Przedszkola w Chełmsku Śląskim wybrała się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozów, oraz wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych.

KONKURS WIOSNA A. VIVALDIEGO

miniatura_konkurs-wiosna-a-vivaldiego
Dnia 28 kwietnia 2017r ogólnopolski konkurs plastyczno muzyczny WIOSNA z Czterech pór roku A. Vivaldiego  został zakończony. Na konkurs wpłynęło 64 prace z 27 przedszkoli z całego kraju. Jury w skład, którego wchodzili nauczyciele, rodzice i dzieci z naszego przedszkola wyłonili zwycięzców. Najważniejszym kryterium była samodzielność pracy dziecka.

DZIEŃ ZIEMI

miniatura_dzie-ziemi
25 kwietnia (z małym opóźnieniem) w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Ziemi. Wystąpiły dzieci z wszystkich grup. SZYBKIE KOŁOWROTKI zaprezentowały teatrzyk. LNIANE SKRZATY zaprezentowały inscenizacje do piosenki. MODRE OCZKA pięknie zaśpiewały. Grupa PRZĄDKI Dzień Ziemi uczciła improwizacją taneczno - ruchową Matka Natura i wandale .

kwietnia

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "WIELKANOCNY KOSZYCZEK"

miniatura_wyniki-konkursu-plastycznego-wielkanocny-koszyczek
Z przyjemnością informujemy, że konkurs "WIELKANOCNY KOSZYCZEK"zorganizowany przez panią Annę Sirota, został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.  Pani dyrektor Bożena Zachara   wręczyła laureatom nagrody.