`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

13
kwietnia
2017

PALMY WIELKANOCNE

miniatura_palmy-wielkanocne
W grupie Lniane skrzaty odbyły się , zajęcia plastyczno-techniczne Zróbmy palmę wielkanocną. Dzieci zgromadziły potrzebne materiały przyrodnicze : wierzbowe bazie, trawy, gałązki, bukszpanu oraz barwinka. Na wcześniejszych zajęciach nauczyły się wykonywać kwiaty z bibuły. Wiedzą jakie znaczenie miała tradycja robienia palm na Niedzielę Palmową .
logo_mgok

26
marca
2017

PRZYWITANIE WIOSNY

miniatura_przywitanie-wiosny
W dniu 21 III 2017r.  dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola wzięły udział w uroczystości pożegnania zimy- powitania wiosny. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Dzieci z wszystkich grup przygotowały występy artystyczne, które można obejrzeć w telewizji kablowej z Kamiennej Góry.
logo_mgok

26
marca
2017

KONKURS RECYTATORSKI

miniatura_konkurs-recytatorski
W  dniu 20 marca 2017 roku odbył się konkurs recytatorski  "Wiosna jest wśród nas" koordynowany przez nauczycielkę Annę Sirota. Konkurs wzbudził zainteresowanie wielu przedszkolaków, bo aż 28 dzieci recytowało wiersze o tematyce wiosennej. Konkurs aktywnie wspierali rodzice dbając o przygotowanie małych artystów do występu. Do II etapu przeszło 16 dzieci.
logo_mgok

09
marca
2017

8 MARCA

miniatura_8-marca
Dzień Kobiet i Dziewczynek przebiegł w naszym przedszkolu bardzo wesoło. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej imprezie, która była  doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.
logo_mgok

08
marca
2017

TEATRZYK SZYBKICH KOŁOWROTŁOW

miniatura_teatrzyk-szybkich-koowrotow
Dnia 07 marca 2017r. grupa przedszkolaków Szybkie Kołowrotki  z Przedszkola w Chełmsku Śląskim ponownie wystąpiła  na deskach  sali widowiskowej w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim w przestawieniu Zamieszanie w Krainie Bajek. Tym razem zachwyciła publiczność z klas I-III oraz pozostałych przedszkolaków z przedszkola.
logo_mgok

23
lutego
2017

TEATRZYK "WARKOCZ KRÓLEWNY WISEŁKI"

miniatura_teatrzyk-warkocz-krlewny-wiseki
"Warkocz królewny Wisełki " to teatrzyk , dzięki któremu dzieci poznały legendę  o pochodzeniu nazwy rzeki Wisły. Piękna królewna Wisełka, by ratować kraj przed suszą musiała obciąć swój warkocz i wrzucić go do koryta rzeki. Poświęcenie i dobre serce królewny sprawiły, że kraj został ocalony. Przedstawienie spodobało się wszystkim, chętne dzieci zostały zaproszone do tańca z królewną.
logo_mgok

16
lutego
2017

BAL KARNAWAŁOWY

miniatura_bal-karnawaowy
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu  dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się wraz ze swoimi paniami.
logo_mgok

27
stycznia
2017

VII BAL PASIASTYCH

miniatura_vii-bal-pasiastych
 BAL PASIASTYCH to coroczna impreza w naszym przedszkolu. Dzieci ubrane w paski podróżują po różnych krainach poznając otaczający nasz świat.Tańce, konkursy , pogadanki , pokaz mody to doskonały sposób na naukę poprzez zabawę . W tym roku powędrowaliśmy do przeszłości - do epoki dinozaurów i jaskiniowców.

Przeglądaj aktualności