lutego

miniatura_bal-karnawaowy
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu  dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się wraz ze swoimi paniami.

VII BAL PASIASTYCH

miniatura_vii-bal-pasiastych
 BAL PASIASTYCH to coroczna impreza w naszym przedszkolu. Dzieci ubrane w paski podróżują po różnych krainach poznając otaczający nasz świat.Tańce, konkursy , pogadanki , pokaz mody to doskonały sposób na naukę poprzez zabawę . W tym roku powędrowaliśmy do przeszłości - do epoki dinozaurów i jaskiniowców.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U SZYBKICH KOŁOWROTKÓW

miniatura_dzie-babci-i-dziadka-u-szybkich-koowrotkw
Dzisiaj w Przedszkolu w Chełmsku Śląskim odbyło się spotkanie wnuków i wnuczek z grupy Szybkie Kołowrotki na które zaprosili swoje  babcie i i dziadków. Przedszkolaki przygotowały dla swoich bliskich  mnóstwo niespodzianek w postaci wierszy, piosenek, życzeń dla babi i dziadka oraz upominków.  Uwieńczeniem spotkania z wnukami była poleczka w wykonaniu przedszkolaków z babciami i dziadkami.

WOŚP

miniatura_wop
Przedszkolaki  Szybkie Kołowrotki z Przedszkola w Chełmsku Śląskim wsparły XXV Finał  WOŚP tańcem, śpiewem ale przede wszystkim dobrą zabawa. Chłopcy pokazali się zebranym w układzie tanecznym "Pomocnicy Św. Mikołaja". Natomiast dziewczynki z grupy zaprezentowały układ taneczny Taniec Śnieżynek zachwycając swoim występem wszystkich zebranych darczyńców.

JASEŁKA

miniatura_jaseka
22 grudnia 2016r. jasełkami przedszkolaki  wprowadziły w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia lokalną społeczność, rodziców, dziadków ,zaproszonych gości, uczniów i całe grono pedagogiczne . Dzieci przygotowane przez panią Annę Sirota, zaprezentowały tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa . Na scenie u boku swoich dzieci wystąpili również rodzice.

TEATRZYK

miniatura_teatrzyk
W Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbył się spektakl w wykonaniu przedszkolaków z  grupy Szybkie Kołowrotki z Przedszkola  w Chełmsku Śląskim. Przedszkolaki wystąpiły w przedstawieniu Zamieszanie w krainie bajek.  Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przed dużą publicznością pokazując wszystkim jak zmiana postaci bajkowych z różnych bajek może namieszać w opowieści.

ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ RODZICÓW W GRUPIE PRZĄDKI

miniatura_zajcia-prowadzone-przez-rodzicw-w-grupie-przdki
Od miesiąca września w grupie Prządki cyklicznie odbywały się spotkania z rodzicami. Prowadzili oni zajęcia z całą grupą podczas których przekazywali wiedzę na temat swoich pasji, zainteresowań jak również specyfiki wykonywanego przez nich zawodu.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

miniatura_spotkanie-z-mikoajem
Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem, który wreszcie odwiedził nasze przedszkole przynosząc wspaniałe prezenty dla każdej grupy. Po wspaniałej tanecznej zabawie Mikołaj obiecał, że na pewno wróci za rok.

listopada

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

miniatura_wito-pluszowego-misia
W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.

listopada

ZABAWA ANDRZEJKOWA

miniatura_zabawa-andrzejkowa
Andrzejki są wesołym i towarzyskim spotkaniem, a także wspaniałą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji zabawą. Są one również okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Dzisiaj dzieci z grupy Prządki bawiły się  w rytm muzyki przeplatanej andrzejkowymi wróżbami.