`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

21
listopada
2016

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

miniatura_pasowanie-na-przedszkolaka
18 listopada 2016r. Do tradycji naszego przedszkola należy uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która wieńczy zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Tak również było i w tym roku.  Maluchy zostały przeegzaminowane przez 6- latków z grupy Szybkie Kołowrotki. Maluszki udowodniły, że zasługują na miano prawdziwych przedszkolaków.
logo_mgok

16
listopada
2016

KONKURS

miniatura_konkurs
Przedstawiamy nagrodzone dynie w konkursie "Dynia Halloween". Wybór był ogromnie trudny, wszystkie prace dzieci były cudowne. Jury miało ogromny problem z wytypowaniem najładniejszej. Wszystkie dynie otrzymają nagrody za udział, ale jury przyznało trzy pierwsze miejsca, trzy wyróżnienia i pierwszy raz nagrodę publiczności wytypowaną przez samych przedszkolaków.
logo_mgok

16
listopada
2016

KONCERT

miniatura_koncert
Kolejny koncert Filharmonii Jelleniogórskiej zatytułowany " Pieśni patriotyczne".
logo_mgok

16
listopada
2016

PAMIĘĆ O ZMARŁYCH

miniatura_pami-o-zmarych
Wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, rozmowa dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Dzieci z grupy Prządki i Lniane Skrzaty  zapaliły znicze na mogiłach, pomodliły się za poległych, wspominając przy tym swoich bliskich zmarłych.
logo_mgok

16
listopada
2016

BAL JESIENNY

miniatura_bal-jesienny
Pochmurno za oknem, a w naszym Przedszkolu słonecznie !  Dzieci z grupy Prządki i Szybkie Kołowrotki ubrane w kolory jesienne, wesoło bawiły się na balu w Wiejskim Domu Kultury. Radosny nastrój udzielił się każdemu uczestnikowi.
logo_mgok

24
października
2016

WIZYTA BISKUPA

miniatura_wizyta-biskupa
Dnia 20.10.2016 roku  mieliśmy zaszczyt gościć Księdza Biskupa Diecezji Legnickiej Marka Mendyka. W spotkaniu uczestniczyli  przedstawiciele władz gminy Burmistrz Ewa Kocemba, Dyrektor Zespołu Szkół w Chełmsku Śląskim Waldemar Szwalec, oraz Wicedyrektorzy szkoły.  Dostojnego Gościa przywitała pani Dyrektor przedszkola, po czym  przedszkolaki zaprezentowały krótkie przedstawienie muzyczne.
logo_mgok

22
września
2016

PIŻAMA PARTY

miniatura_piama-party
Piżama Party !!! 22 września 2016r. w grupie Prządki odbyła się wyjątkowa impreza integracyjna : "Piżama Party".To drugie takie przedsięwzięcie w naszej placówce, ale mamy nadzieję na jego kontynuację w przyszłych latach.  Wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione poduszki i przytulanki , by móc poczuć domową i ciepłą atmosferę.  Spotkanie rozpoczęliśmy pokazem mody.
logo_mgok

21
września
2016

DBAMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO

miniatura_dbamy-o-nasze-bezpieczestwo
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z KOMENDY POWIATOWEJ  POLICJI W KAMIENNEJ GÓRZE  Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały upominki i słodkości.
logo_mgok

21
września
2016

SPOTKANIE Z MUZYKAMI

miniatura_spotkanie-z-muzykami
SPOTKANIE Z MUZYKAMI Z FILHARMONII W dniu 20. września 2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z muzykami z Filharmonii . Dzięki koncertom organizowanym na terenie przedszkola dzieci poznają instrumenty całego świata,  aktywnie uczestniczą w improwizacjach ruchowych i zabawach  przy muzyce, uczą się jak należy poprawnie zachować się podczas koncertu.
logo_mgok

29
sierpnia
2016

Zaproszenie na zajęcia adaptacyjne

miniatura_zaproszenie-na-zajcia-adaptacyjne
Zaproszenie na zajęcia adaptacyjne. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i rodziców, którzy od 1 września 2016 r.  dołączą do naszej przedszkolnej gromadki ,na zajęcia adaptacyjne w przedszkolu. Czekamy na Was w dniu  31 sierpnia 2016 o godz. 9:30 ? 10:30. Zajęcia  poprowadzą Panie wychowawczynie, które już dziś czekają  by poznać każdego z Was.

Przeglądaj aktualności