OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

miniatura_obchody-wiatowego-dnia-ziemi
22 kwietnia br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu królował kolor zielony. Dzieci wspólnie dekorowały salę, brały udział w zajęciach teatralnych oraz tanecznych. Nauczycielki przygotowały przedstawienie, dzięki któremu   dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

miniatura_wiatowy-dzie-ksiki
Przedszkolaki z grupy Szybkie Kołowrotki i Prządki z wielką radością obchodziły Światowy Dzień Książki.  Pani bibliotekarka starała się rozbudzić zainteresowania czytelnicze u dzieci, wdrażać do poszanowania książek. Wszystkim dzieciom spodobał się występ młodych artystów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum naszego Zespołu.

PIERWSZA POMOC

miniatura_pierwsza-pomoc
  26 kwietnia w grupie Szybkie Kołowrotki odbyły się kolejne zajęcia z pierwszej pomocy. Była to doskonała lekcja - połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą  ich roli w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

FESTIWAL PIOSENKI W WAŁBRZYCHU

miniatura_festiwal-piosenki-w-wabrzychu
16 kwietnia 2016 roku w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni odbył się wielki koncert, a mianowicie Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Celem przeglądu było rozwijanie wrażliwości dzieci poprzez bezpośredni kontakt z muzyką, umożliwienie wymiany doświadczeń muzycznych oraz propagowanie kultury muzycznej wśród najmłodszych. W festiwalu uczestniczyło 23 dzieci w wieku 4 - 6 lat.

KONCERT WIOSENNY

miniatura_koncert-wiosenny
Dnia 15 kwietnia 2016 r w Zespole Szkół Publicznych im. Tkaczy Chełmskich w Chełmsku Śląskim odbył się Wiosenny Koncert na rzecz akcji Pola Nadziei. Przedszkolaki z wszystkich czterech grup, wystąpiły z wierszami, piosenkami i tańcami. Publiczność - rodzice i uczniowie klas 1 -3 z naszej szkoły nagradzały małych artystów gromkimi brawami.

POLA NADZIEI

miniatura_pola-nadziei
KONCERT WIOSENNY W ramach kampanii społecznej *** Pola Nadziei *** Dnia 15 kwietnia 2016r o godz. 10.00 Na stołówce szkolnej odbędzie się występ przedszkolaków z każdej grupy.

ŚWIĘTO CZEKOLADY

miniatura_wito-czekolady
Dzisiaj tzn. 12 kwietnia w grupie Lniane Skrzaty odbyły się zajęcia otwarte W królestwie czekolady z okazji Dnia Czekolady.  Przedszkolakom stworzono sytuację sprzyjającą aktywizowaniu myślenia, rozwiązywania problemów oraz doskonaleniu sprawności umysłowych.