ŚWIĘTO PTAKÓW

miniatura_wito-ptakw
Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Ptaków. Dzieci poznały popularne ptaki żyjace w naszej okolicy.Dzisiejszy dzień miał zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na całym świecie i zachęcić dzieci do pomocy w ochronie tych zwierząt i ich siedlisk.

PIDŻAMA PARTY

miniatura_pidama-party
28 września  bawiliśmy się w naszym przedszkolu nietypowo, bo piżamowo. Dzieci z grupy Smerfy wraz z rodzicami ubrały się w pidżamy by wspólnie spędzić czas przy muzyce i wziąć udział w piżamowych konkursach. W czasie zabawy były tańce z pluszakiem, pokazy mody piżamowej, śpiewanie kołysanek , taniec z  balonem w parach i wiele innych.

SMERFNY JABŁECZNIK

miniatura_smerfny-jabecznik
Smerfy  dzień 28 września spędziły niezwykle pracowicie. Dzieci podjęły się zadania upieczenia ciasta, a dokładnie jabłecznika. Wszyscy odpowiednio przygotowani , podwinęli rękawy i zabrali się do pracy. Po zapoznaniu się z przepisem i sposobem przygotowania ciasta, Smerfy dodawały kolejno wszystkie składniki potrzebne do jego wypieku.

SKRZATY I ELFY W PARKU

miniatura_skrzaty-i-elfy-w-parku
Wprawdzie nie tak dawno pożegnaliśmy lato, a już za oknami króluje piękna, złota jesień dlatego dzieci z grupy Skrzaty i Elfy wybrały się na wycieczkę do parku. Przedszkolaki spacerowały po parku, obserwowały przyrodę. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści.

SMERFY W SADZIE

miniatura_smerfy-w-sadzie
Dzieci  z grupy Smerfy wybrały się   na wycieczkę do  sadu. Obejrzały miejsce,  o którym ostatnio tyle mówiły, słuchały i śpiewały. Dzięki życzliwości Państwa Czerepaków z zaciekawieniem obserwowały zjawiska zachodzące tu jesienią, obserwowały jesienne prace ludzi w sadzie, ale trzeba przyznać, że zdecydowanie najwięcej radości sprawiło im samodzielne zrywanie owoców.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

miniatura_pasowanie-na-przedszkolaka
Dnia 20 września 2017r., w Przedszkolu Publicznym w Chełmsku Śląskim odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Do uroczystości dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego, aby zasłużyć sobie na wstęp do grona Braci przedszkolnej. Dla dzieci był to pierwszy taki występ i debiut przed szerszą publicznością.

WYCIECZKA DO PARKU

miniatura_wycieczka-do-parku
"Trzeba iść do parku albo w las, jesień tam obdarzy każde z nas..."Dzieci z  gr. Smerfy  zachęcone słowami piosenki wybrały się na wycieczkę do parku na Strzeleckiej . Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą przyrodniczą rozpoznając kasztanowce,  dęby , lipy i klony po liściach i owocach .Miło też było przytulić się do drzewa i poczuć jego korę na policzku i dłoniach.

SPOTKANIE Z POLICJĄ

miniatura_spotkanie-z-policj
Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pani policjant. Zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola Mrówkę i policjantów.

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

miniatura_akcja-sprztania-wiata
W piątek 15 września dzieci z grupy Smerfy i Krasnale  włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.  Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie Naszej Ziemi, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

miniatura_zajcia-adaptacyjne
W DNIU 31.08.2017 r., O  GODZ. 09:30 - 10:30 ODBYŁY SIĘ KOLEJNE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA WSZYSTKICH DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH  DO PRZEDSZKOLA. CZEKAŁY NA NIE CIEKAWE ZABAWY I GRY PRZYGOTOWANE PRZEZ P.WIOLETTĘ GŁOWACKĄ I KATARZYNĘ JASIŃSKĄ. W TYCH ZAJĘCIACH BRALI UDZIAŁ TAKŻE RODZICE ORAZ DZIADKOWIE PRZYBYŁYCH DZIECI.

sierpnia

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

miniatura_zebranie-organizacyjne
OGŁOSZENIE NA NOWY  ROK  SZKOLNY 2017/18 Zebranie organizacyjne Rodziców  odbędzie się    dnia  05.09.2017 we wtorek o godzinie 16.00 na stołówce szkolnej, po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania w grupach. Od 01.09.