SPOTKANIE Z MAGIĄ W WDK

miniatura_spotkanie-z-magi-w-wdk
Dnia 17.01.2018 r. przedszkolaki odwiedziły WDK , gdzie na scenie mogły zobaczyć występ  prawdziwego Magika. Takich czarów jeszcze nie widzieliśmy! Występ ubarwiony był solidną dawką humoru. Przedszkolaki z zapartym tchem obserwowały przedstawienie, jak również miały możliwość pomagać iluzjoniście w sztuczkach.

WOŚP

miniatura_wop
Tańczymy i śpiewamy dla WOŚP  W tegorocznym finale WOŚP, który odbył się w niedzielę 14 stycznia, wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Nasze przedszkolaki wystąpiły na scenie w ZSP w Chełmsku Śląskim. Dzieci tańczyły i śpiewały z ogromnym zaangażowaniem, a ich występ został nagrodzony gromki brawami.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

miniatura_spotkanie-z-policjantami
12 stycznia odbyło się spotkanie dzieci z policjantami . Podczas prelekcji wiodącymi tematami było bezpieczeństwo podczas ferii oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Omówiono zagrożenia oraz sposoby na ich uniknięcie dotyczące zimowych zabaw w rejonie drogi oraz wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.

TEATRZYK "LATAJĄCY KUFER"

miniatura_teatrzyk-latajcy-kufer
4 stycznia 2018 roku  gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów tetaru Krak  Art. z Krakowa z adaptacją baśni Hansa Christiana Andersena. Egzotyczna opowieść o synu bogatego kupca, który roztrwoniwszy cały majątek ojca, dostaje od sąsiadów kufer. Okazuje się, że podarunek  jest niezwykły. Magiczny prezent przenosi chłopca do odległego kraju.

SPOTKANIE WIGILIJNE W GRUPIE SMERFY

miniatura_spotkanie-wigilijne-w-grupie-smerfy
Dnia 21. grudnia odbyło się w grupie Smerfów spotkanie wigilijne z udziałem rodziców. Tata Emilki grając na pianinie wprowadził zebranych w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Pani Magda gromkim śpiewaniem kolęd przywołała Gwiazdora, który zostawił dla dzieci prezenty pod choinką.

KONKURS OZDOBA ŚWIĄTECZNA

miniatura_konkurs-ozdoba-witeczna
dnia 20.12.2017r. odbyło sie rozwiązanie konkursu Ozdoba Świąteczna, w konkursie wzieło udział 36 dzieci, które wykonały 42 prace. Konkurs polegał na wykonaniu bombki światecznej a oceniane były przede wszystkim pomysłowość pracy i jej oryginalność. Każdy uczestnik konkursu dostał nagrodę za wkład włożony w wykonanie pracy oraz za udział w konkursie.

FILHARMONIA

miniatura_filharmonia
W dniu 18 grudnia 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się koncert filharmonii pt. Zima . Wysłuchaliśmy utworów muzycznych, które bardzo nam się podobały. Podczas słuchania Zimy Vivaldiego wyobrażaliśmy sobie zimowe zabawy na śniegu. Zabawną historię, którą wzbogaciły piękne muzyczne utwory związane ze świętami Bożego Narodzenia wysłuchaliśmy jak zwykle z wielkim zainteresowaniem.

KONKURS OGÓLNOPOLSKI

miniatura_konkurs-oglnopolski
KONKURS OGÓLNOPOLSKI  "Wiosna" z "Czterech pór roku" A. Vivaldiego Dnia 30 listopada 2017r ogólnopolski konkurs plastyczno muzyczny JESIEŃ z Czterech pór roku A. Vivaldiego  został zakończony. Na konkurs wpłynęło 99 prac z 54 przedszkoli z całego kraju. Jury w skład, którego wchodzili nauczyciele, rodzice i dzieci z naszego przedszkola wyłoniło zwycięzców.

ZABAWA Z MIKOŁAJEM W PRZEDSZKOLU

miniatura_zabawa-z-mikoajem-w-przedszkolu
Wreszcie nadszedł dzień, na który dzieci czekały  z utęsknieniem - do naszego przedszkola przybył św. Mikołaj! Emocji było mnóstwo ! Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki  zaśpiewały Mikołajowi piosenki, wyrecytowały wierszyki. Po wspólnej zabawie Mikołaj obdarował wszystkich prezentami, po które dzieci podchodziły z radością.

MIKOŁAJ NA RYNKU

miniatura_mikoaj-na-rynku
2 GRUDNIA 2017r.  o godz.14.00  odwiedził  Chełmsko Śląskie  Mikołaj. Nasze przedszkolaki z grupy Krasnale przywitały go piosenką, a następnie zaprezentowały wiersz  "Prezent dla Mikołaja" i wręczyły prezenty przygotowane przez nich oraz uczniów klas III Szkoły Podstawowej. Przy wspólnej i wesołej  zabawie była także ubierana choinka na Rynku przez starszych kolegów i koleżanki.

listopada

WYCIECZKA DO TEATRU

miniatura_wycieczka-do-teatru
W czwartek 23 listopada Przedszkolaki z grupy Smerfy i Krasnale wybrały się na wycieczkę do Szczawna Zdroju do Teatru na spektakl pt. Roszpunka. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz poznanie zasad zachowania w teatrze.