WIELKANOCNE ZABAWY

miniatura_wielkanocne-zabawy
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w naszym przedszkolu dzieci z wszystkich grup z pomocą swoich wychowawczyń w radosny sposób poznawały tradycje i zwyczaje Wielkanocne. Dzieci wykonywały  koszyczki ,zdobiły pisanki , wydmuszki, a na koniec wzięły udział w turnieju "Wielkanocy Hokej".

1 DZIEŃ WIOSNY

miniatura_1-dzie-wiosny
Pierwszy DZIEŃ WIOSNY w naszym przedszkolu był niezwykle wesoły i kolorowy. Każda grupa przygotowała swoją Marzannę - symbol zimy. Swoje świętowanie przedszkolaki rozpoczęły od wiosennych zabaw, następnie barwnym , wesołym korowodem, przeszli sąsiadującymi z przedszkolem ulicami by powitać wiosnę.

EUFORIA WIOSENNA - TEATRZYK

miniatura_euforia-wiosenna-teatrzyk
20.03.2018 r. do naszej placówki zawitali artyści Agencji Artystycznej KANON z Krakowa. Dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk pt:"Wiosenna euforia".

INTEGRACJA SENSORYCZNA W PRZEDSZKOLU

miniatura_integracja-sensoryczna-w-przedszkolu
 Integracja sensoryczna w przedszkolu   Funkcjonowanie poszczególnych zmysłów człowieka jest ze sobą ściśle powiązane, wzajemne oddziaływanie na siebie zmysłów oraz proces integracji wrażeń sensorycznych są bardzo złożone i niezbędne, by dziecko prawidłowo interpretowało rzeczywistość i reagowało na nią.

DZIEŃ KOBIET W GRUPIE SMERFY

miniatura_dzie-kobiet-w-grupie-smerfy
Chłopcy z grupy Smerfy postanowili uczcić 8 marca i zorganizować dla koleżanek z grupy przyjęcie. Przygotowania zaczęliśmy już wcześnie rano od zrobienia zakupów i  udekorowania sali. Chłopcy przygotowali bransoletki dla każdej dziewczynki, zaśpiewali  swoim koleżankom tradycyjne Sto lat! oraz zatańczyli wyuczony układ choreograficzny.

DZIEŃ KOBIET W GRUPACH ELFY I SKRZATY

miniatura_dzie-kobiet-w-grupach-elfy-i-skrzaty
8 marca chłopcy z grupy SKRZATY i grupy ELFY obdarowali swoje koleżanki z okazji ich święta własnoręcznie wykonanymi koralami i kwiatami oraz przyniesionymi babeczkami i słodyczami. Były także wspólne zabawy, konkursy i tance. Na koniec  dziewczynki otrzymały legitymacje SUPER DZIEWCZYNY.

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE SMERFY

miniatura_zajcia-otwarte-w-grupie-smerfy
  6 marca w grupie Smerfy odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków mamusie i tatusiowie licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Zajęcia prowadziła wychowawczyni  Anna Grzybowska.

DZIEŃ DINOZAURA

miniatura_dzie-dinozaura
26 lutego obchodziliśmy święto znanych prehistorycznych stworzeń. Dzień Dinozaura upamiętnia wszystkich dawnych władców lądów i wód, zarówno tych łagodnych jak i groźnych. Aby mali odkrywcy mogli poznać życie tych fascynujących gadów, panie wychowawczynie przygotowały dla dzieci szereg zabaw, konkursów i niespodzianek.

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

miniatura_wiatowy-dzie-kota
Całe nasze przedszkole obchodziło w piatek Światowy Dzień Kota. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych kocich zabawach: malowały czworonogi, naśladowały kociaki, wykonały kocie maski oraz oglądały bajkę o Kocie Filemonie. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

miniatura_spotkanie-z-filharmoni
W miniony piątek po raz kolejny do przedszkola zawitała Filharmonia na wesoło. Tym razem dzieci miały okazję poznać nowy instrument muzyczny strunowy- kontrabas.

lutego

TEATRZYK 'PRZYGODY KRASNALA PĄCZKA"

miniatura_teatrzyk-przygody-krasnala-pczka
W dniu 14.02.2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się kolejne przedstawienie dla przedszkolaków pt. Przygody Krasnala Pączka w wykonaniu aktorów z teatru Kanon z Krakowa. Inscenizacja opowiadała o pewnym krasnalu, który był strasznym łakomczuchem i uwielbiał objadać się słodyczami. Podczas teatrzyku dzieci miały możliwość wzięcia czynnego udziału w przedstawieniu.