`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

09
maja
2019

CO WIEMY O PRĄDZIE? - ZAJĘCIA EDUKACYJNE

miniatura_co-wiemy-o-prdzie-zajcia-edukacyjne
Dzisiaj 9 maja do naszego przedszkola zawitały dzieci z klasy drugiej SP. Wraz ze swoją  wychowawczynią przygotowali prezentację na temat prądu elektrycznego. Dzieci poznały wybrane urządzenia techniczne codziennego użytku ułatwiające prace domowe, dowiedziały się czym jest energia, jakie są jej źródła  i skąd ją czerpiemy.
logo_mgok

09
maja
2019

OLIMPIADA SPORTOWA SMERFÓW

miniatura_olimpiada-sportowa-smerfw
W środe 8 maja odbyła się Smerfna Olimpiada Sportowa. W zawodach udział wzięły wszystkie  Smerfy.  Podczas Olimpiady dzieci brały udział w kilku konkurencjach . Ciekawe zabawy sportowe zachęcały dzieci do aktywności fizycznej i umysłowej, a przy okazji sprawiły im nie lada przyjemność. Celem olimpiady było przede wszystkim wdrażanie u dzieci zainteresowania sportem, aktywne wspólne spędzanie ..
logo_mgok

09
maja
2019

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

miniatura_wycieczka-do-biblioteki
W środę 8  maja dzieci z grupy Smerfy  wybrały się do Biblioteki Wiejskiej w Chełmsku Śl. Przedszkolaki  dowiedziały się od Pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem.  Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą ..
logo_mgok

09
maja
2019

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

miniatura_spotkanie-z-filharmoni
6  maja odbył się kolejny koncert muzyczny Filharmonii Dolnośląskiej pt. Tajemnice starej skrzyni. Przedszkolaki wraz z głównym bohaterem  Krzysiem wybrały się w historyczną podróż, pełną ciekawych informacji o regionie. Dzieci przeniosły się do krainy muzyki rozwijając jednocześnie poczucie rytmu i wrażliwość estetyczną.
logo_mgok

09
maja
2019

POCHÓD PATRIOTYCZNY

miniatura_pochd-patriotyczny
Dnia 30 kwietnia przedszkolaki wraz z uczniami ZSP wzięły udział w uroczystym marszu patriotycznym przygotowanym z okazji Święt Konstytucji 3 maja. Wcześniej w grupach dowiedziały się dlaczego środa jest dniem wolnym w tym roku i że jest to nie tylko święto ludzi dorosłych, którzy ciężko pracują, ale również dzieci, które pracują ucząc się w szkole i przedszkolu.
logo_mgok

15
kwietnia
2019

KRASNALE W KINIE

miniatura_krasnale-w-kinie
W ramach tematu tygodnia o teatrze najmłodsze dzieci z grupy Krasnale wybrały się do Kina za rogiem w Krzeszowie,gdzie obejrzały trzy baśnie. Dzieci przypomniały sobie i poznały zasady panujące w kinie, jak i samo kino,ponieważ niektóre z nich były pierwszy raz. Repertuary baśniowe bardzo podobały się Krasnalom. Wycieczka napewno powtórzy się jeszcze nie jeden raz.
logo_mgok

12
kwietnia
2019

ŚWIĘTO CZEKOLADY

miniatura_wito-czekolady
W piątek  12.04.2019 r. w Przedszkolu odbył się Światowy Dzień Czekolady. Przedszkolaki zapoznały się ze składnikami oraz sposobem uzyskania domowej czekolady. Następnie udaliśmy się do sal, gdzie rozpoczęła się czekoladowa zabawa. Tanców i zabaw integracyjnych nie było końca.  Dzieci zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania się oraz skutków zjadania zbyt dużej ilości słodkich rzeczy.
logo_mgok

08
kwietnia
2019

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

miniatura_rekolekcje-wielkopostne
Wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych . Za ich zorganizowanie dziękujemy Ks. Stanisławowi oraz Biskupowi z Lwowa.
logo_mgok

08
kwietnia
2019

CZEKOLADOWY AUTOBUS

miniatura_czekoladowy-autobus
W ubieglym tygodniu wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola brały udział w wyjątkowych warsztatach-przyjechał do nas Czekoladowy Autobus. Jest to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat.
logo_mgok

07
kwietnia
2019

SPOTKANIE ZE STEWARDESSĄ

miniatura_spotkanie-ze-stewardess
W dniu 29.03.2019r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wszystkich dzieci ze stewardessą linii lotniczych Ryanair. Nasz gość wprowadził dzieci w świat samolotów i dalekich podróży. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami panującymi na różnych lotniskach i w samolotach. Mogły zobaczyć jak wygląda oficjalny strój stewardessy i jej każdy dzień.
logo_mgok

27
marca
2019

WYCIECZKA DO KINA

miniatura_wycieczka-do-kina
26 marca dzieci z grupy Smerfy i Elfy wybrały się do kina Cinema City w Wałbrzychu, na film Mia i biały lew. Film opisywał historię dziesięcioletniej dziewczynki Mii Owen, która mieszka w Londynie ze swoimi rodzicami : Alice i Johnem oraz bratem Mickiem. Jej życie wywraca się do góry nogami, kiedy rodzice postanawiają przeprowadzić się do Afryki, aby poprowadzić farmę.

Przeglądaj aktualności