AKCJA "POLAK Z SERCEM"

miniatura_akcja-polak-z-sercem
Projekt "Polak z sercem" to ogólnopolska akcja na rzecz rodaków na Wschodzie. W dniach od 11 do 25 listopada odbyła się w naszym przedszkolu zbiórka żywności z długim terminem ważności, środków czystości, gier planszowych i środków pieniężnych. Zebrane dary zostaną przekazane rodakom mieszkającym na Ukrainie i Białorusi. Dziękujemy wszystkim , którzy włączyli się w tą akcję.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

miniatura_wito-pluszowego-misia
Dzisiaj wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

TEATRZYK "JESIENNE SPOTKANIE"

miniatura_teatrzyk-jesienne-spotkanie
Grupa Elfy z wychowawcą Joanną Ptak zaprezentowała wszystkim przedszkolakom przedstawienie pt. Jesienne spotkanie . Poprzez wiersze, piosenki i oryginalne stroje mali artyści ukazali tę porę roku w pięknych barwach. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PANI JESIEŃ DARY NIESIE

miniatura_rozstrzygnicie-konkursu-pani-jesie-dary-niesie
 Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny "Pani Jesień dary niesie" został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury w składzie: p. Bozena Zachara , p. Katarzyna Jasińska , p. Wioletta Głowacka nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.  Pani dyrektor Bożena Zachara i organizator konkursu p.

miniatura_11-listopada
Święto Niepodległości. Dnia 9 listopada grupy przedszkolne , klasa II b oraz zaproszeni goście zebrali się , aby uroczyście świętować  wyjątkowy dla Polaków dzień 11 Listopada  - setną rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie  klasy II przedstawili  krótki rys historyczny słowny i muzyczny związany z tym świętem a każda z grup  zaprezentowała w wierszu symbole narodowe .

PAMIĘĆ O ZMARŁYCH

miniatura_pami-o-zmarych
Dnia 31 października 2018 r.  grupy : Elfy  i Smerfy odwiedziły cmentarz w Chełmsku Śląskim . Poprzez symboliczne zapalenie zniczy przy głównym krzyżu, przedszkolaki uczciły pamięć wszystkich zmarłych na cmentarzu a także bohaterów narodowych , którzy walczyli o wolną Polskę .

miniatura_informacja
Nasze przedszkole w roku szkolnym 2018/2019 realizuje Program Wychowania Przedszkolnego : "POZNAJEMY NASZE TRADYCJE I ZWYCZAJE.

DZIEŃ SKRZATÓW W MIŁYM TOWARZYSTWIE

miniatura_dzie-skrzatw-w-miym-towarzystwie
Dzień Skrzatów w miłym towarzystwie. Dnia 30 października przedszkolaki z grupy Skrzaty miały mnóstwo wrażeń, Najpierw  odwiedziły Ośrodek Zdrowia w Chełmsku Śląskim, gdzie pani doktor przybliżyła im pracę lekarza, pokazała swój gabinet lekarski gdzie mogły posłuchać przez słuchawkę-jak biją ich małe serduszka.

KONKURS RECYTATORSKI CZ.2

miniatura_konkurs-recytatorski-cz-2
29 października odbyła się druga część konkursu recytatorskiego "Moja Ojczyzna". Tym razem wzięły w nim udział dzieci 3 i 4 letnie.

KONCERT FILHARMONII

miniatura_koncert-filharmonii
Kto Ty jesteś? Polak mały!?  Pod takim hasłem, 29 października 2018 roku, odbył się w przedszkolu Koncert w wykonaniu Muzyków Filharmonii Jeleniogórskiej . Przybyli goście przybliżyli nam twórczość najwybitniejszych polskich kompozytorów :Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszko.