`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

19
kwietnia
2018

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

miniatura_spotkanie-z-muzyk
W   naszym przedszkolu odbyło się, kolejne spotkanie z muzykami z Filharmonii. Dzieci, zostały zapoznane z instrumentami muzycznymi i poznały  określenia : solo, duo, trio, orkiestra. Istotnym elementem spotkania było również słuchanie utworów muzyki zarówno poważnej jak i rozrywkowej, podczas których dzieci przenosiły się w świat wyobraźni muzycznej i dźwięków.
logo_mgok

30
marca
2018

WIELKANOCNE ZABAWY

miniatura_wielkanocne-zabawy
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w naszym przedszkolu dzieci z wszystkich grup z pomocą swoich wychowawczyń w radosny sposób poznawały tradycje i zwyczaje Wielkanocne. Dzieci wykonywały  koszyczki ,zdobiły pisanki , wydmuszki, a na koniec wzięły udział w turnieju "Wielkanocy Hokej".
logo_mgok

21
marca
2018

1 DZIEŃ WIOSNY

miniatura_1-dzie-wiosny
Pierwszy DZIEŃ WIOSNY w naszym przedszkolu był niezwykle wesoły i kolorowy. Każda grupa przygotowała swoją Marzannę - symbol zimy. Swoje świętowanie przedszkolaki rozpoczęły od wiosennych zabaw, następnie barwnym , wesołym korowodem, przeszli sąsiadującymi z przedszkolem ulicami by powitać wiosnę.
logo_mgok

20
marca
2018

EUFORIA WIOSENNA - TEATRZYK

miniatura_euforia-wiosenna-teatrzyk
20.03.2018 r. do naszej placówki zawitali artyści Agencji Artystycznej KANON z Krakowa. Dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk pt:"Wiosenna euforia".
logo_mgok

15
marca
2018

INTEGRACJA SENSORYCZNA W PRZEDSZKOLU

miniatura_integracja-sensoryczna-w-przedszkolu
 Integracja sensoryczna w przedszkolu   Funkcjonowanie poszczególnych zmysłów człowieka jest ze sobą ściśle powiązane, wzajemne oddziaływanie na siebie zmysłów oraz proces integracji wrażeń sensorycznych są bardzo złożone i niezbędne, by dziecko prawidłowo interpretowało rzeczywistość i reagowało na nią.
logo_mgok

09
marca
2018

DZIEŃ KOBIET W GRUPIE SMERFY

miniatura_dzie-kobiet-w-grupie-smerfy
Chłopcy z grupy Smerfy postanowili uczcić 8 marca i zorganizować dla koleżanek z grupy przyjęcie. Przygotowania zaczęliśmy już wcześnie rano od zrobienia zakupów i  udekorowania sali. Chłopcy przygotowali bransoletki dla każdej dziewczynki, zaśpiewali  swoim koleżankom tradycyjne Sto lat! oraz zatańczyli wyuczony układ choreograficzny.
logo_mgok

09
marca
2018

DZIEŃ KOBIET W GRUPACH ELFY I SKRZATY

miniatura_dzie-kobiet-w-grupach-elfy-i-skrzaty
8 marca chłopcy z grupy SKRZATY i grupy ELFY obdarowali swoje koleżanki z okazji ich święta własnoręcznie wykonanymi koralami i kwiatami oraz przyniesionymi babeczkami i słodyczami. Były także wspólne zabawy, konkursy i tance. Na koniec  dziewczynki otrzymały legitymacje SUPER DZIEWCZYNY.
logo_mgok

07
marca
2018

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE SMERFY

miniatura_zajcia-otwarte-w-grupie-smerfy
  6 marca w grupie Smerfy odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków mamusie i tatusiowie licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Zajęcia prowadziła wychowawczyni  Anna Grzybowska.

Przeglądaj aktualności