`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

08
kwietnia
2019

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

miniatura_rekolekcje-wielkopostne
Wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych . Za ich zorganizowanie dziękujemy Ks. Stanisławowi oraz Biskupowi z Lwowa.
logo_mgok

08
kwietnia
2019

CZEKOLADOWY AUTOBUS

miniatura_czekoladowy-autobus
W ubieglym tygodniu wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola brały udział w wyjątkowych warsztatach-przyjechał do nas Czekoladowy Autobus. Jest to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat.
logo_mgok

07
kwietnia
2019

SPOTKANIE ZE STEWARDESSĄ

miniatura_spotkanie-ze-stewardess
W dniu 29.03.2019r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wszystkich dzieci ze stewardessą linii lotniczych Ryanair. Nasz gość wprowadził dzieci w świat samolotów i dalekich podróży. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami panującymi na różnych lotniskach i w samolotach. Mogły zobaczyć jak wygląda oficjalny strój stewardessy i jej każdy dzień.
logo_mgok

27
marca
2019

WYCIECZKA DO KINA

miniatura_wycieczka-do-kina
26 marca dzieci z grupy Smerfy i Elfy wybrały się do kina Cinema City w Wałbrzychu, na film Mia i biały lew. Film opisywał historię dziesięcioletniej dziewczynki Mii Owen, która mieszka w Londynie ze swoimi rodzicami : Alice i Johnem oraz bratem Mickiem. Jej życie wywraca się do góry nogami, kiedy rodzice postanawiają przeprowadzić się do Afryki, aby poprowadzić farmę.
logo_mgok

27
marca
2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

miniatura_midzynarodowy-dzie-teatru
Międzynarodowy Dzień Teatru. W dniu 27 marca, z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru,  w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia teatralne,  w których uczestniczyły dwie grupy: "Smerfy i "Elfy". Zajęcia te przypomniały dzieciom  podstawowe zagadnienia teatralne,  takie jak: aktor, scena, widownia, kurtyna,przedstawienie.
logo_mgok

25
marca
2019

SKARPETY NIE DO PARY

miniatura_skarpety-nie-do-pary
21 marca to obchody Światowego Dnia Osób Z Zespołem Downa .W tym roku ten dzień obchodzony jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej pokazującej, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne - oczekują miłości, uwagi, szacunku i akceptacji. Nasze przedszkole również przyłączyło się do tej akcji.
logo_mgok

21
marca
2019

PRZYWITANIE WIOSNY

miniatura_przywitanie-wiosny
W pierwszy dzień Wiosny dzieci przybyły do przedszkola w radosnych  nastrojach, a w ubraniach przeważał kolor zielony. Piękne i kolorowe stroje, wiosenne emblematy miały  zaakcentować nową porę roku. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej przedszkolnej sali aby wspólnie  wierszem i piosenką powitać nową porę roku.
logo_mgok

18
marca
2019

DZIEŃ KOBIET

miniatura_dzie-kobiet
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu mali dżentelmeni złożyli życzenia i wręczyli wszystkim paniom i dziewczynkom pachnące wiosną tulipany. Po uroczystym poranku chłopcy  wykonali prace plastyczne zadedykowane koleżankom, w które włożyli wiele zaangażowania.
logo_mgok

08
marca
2019

DZIECI AKTORAMI

miniatura_dzieci-aktorami
Aktorem, czy aktorką mogą zostać osoby odważne, pewne siebie, które nie boją się występować przed innymi. Swoją grą są w stanie przedstawić widzom jakąś historię. Musi to być gra wiarygodna, która zainteresuje widza. Zwłaszcza aktorzy teatralni muszą mieć doskonałą pamięć,  to ona umożliwia mu zapamiętanie całego tekstu, a także odgrywania go na żywo i to po kilka, czy nawet kilkanaście razy.
logo_mgok

08
marca
2019

TEATRZYK " BAKTERIE I WIRUSY"

miniatura_teatrzyk-bakterie-i-wirusy
Aktorzy goszczący w naszym przedszkolu 4 marca 2019r. z przedstawieniem pt: Bakterie i wirusy, w  bajkowej scenerii i z humorem opowiedzieli dzieciom o tym, jak ważne jest zachowanie higieny dla naszego zdrowia. Bajka wszystkim naszym milusińskim bardzo się podobała.
logo_mgok

08
marca
2019

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

miniatura_oglnopolski-projekt-edukacyjny
"Poznajemy zawody " świat ludzi dorosłych widziany oczami dziecka" - Ogólnopolski projekt edukacyjny Dzieci 4-letnie z grupy Skrzaty z Przedszkola Publicznego w Chełmsku Śląskim wspaniale się bawiły i angażowały w działania wykonując 7 zadań dostosowywanych do ich wieku przez nauczycielkę.

Przeglądaj aktualności