maja

KONKURS WIOSNA A. VIVALDIEGO

miniatura_konkurs-wiosna-a-vivaldiego
Dnia 28 kwietnia 2017r ogólnopolski konkurs plastyczno muzyczny WIOSNA z Czterech pór roku A. Vivaldiego  został zakończony. Na konkurs wpłynęło 64 prace z 27 przedszkoli z całego kraju. Jury w skład, którego wchodzili nauczyciele, rodzice i dzieci z naszego przedszkola wyłonili zwycięzców. Najważniejszym kryterium była samodzielność pracy dziecka.

maja

DZIEŃ ZIEMI

miniatura_dzie-ziemi
25 kwietnia (z małym opóźnieniem) w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Ziemi. Wystąpiły dzieci z wszystkich grup. SZYBKIE KOŁOWROTKI zaprezentowały teatrzyk. LNIANE SKRZATY zaprezentowały inscenizacje do piosenki. MODRE OCZKA pięknie zaśpiewały. Grupa PRZĄDKI Dzień Ziemi uczciła improwizacją taneczno - ruchową Matka Natura i wandale .

kwietnia

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "WIELKANOCNY KOSZYCZEK"

miniatura_wyniki-konkursu-plastycznego-wielkanocny-koszyczek
Z przyjemnością informujemy, że konkurs "WIELKANOCNY KOSZYCZEK"zorganizowany przez panią Annę Sirota, został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.  Pani dyrektor Bożena Zachara   wręczyła laureatom nagrody.

TEATRZYK O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE

miniatura_teatrzyk-o-rybaku-i-zotej-rybce
20 kwietnia nasze  dzieci z całego przedszkola obejrzały teatrzyk o Rybaku i Złotej Rybce , który zagościł na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Chełmsku Śląskim

SPOTKANIE Z MRÓWKĄ

miniatura_spotkanie-z-mrwk
W dniu 21 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się Ogólnopolska Akcja  Wiosna z Mrówką. Inicjatorem tej akcji było Przedsiębiorstwo PAGAZ Spółka z o.o. Akcja ta polegała na upiększaniu naszej miejscowości. W tym dniu dzieci wraz z Mrówką posadziły rabatę z bratkami i zielone tuje. Dzieci obiecały opiekować się kwiecistym zakątkiem naszego przedszkola każdego dnia.

KONKURS PIOSENKI

miniatura_konkurs-piosenki
Wałbrzyski Ośrodek Kultury od lat zachęca wszystkie przedszkolaki do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. W tym roku przegląd odbył się 22 kwietnia 2017 r. Celem wydarzenia jest rozwijanie wrażliwości dzieci poprzez bezpośredni kontakt z muzyką, oraz propagowanie kultury muzycznej wśród najmłodszych.

PALMY WIELKANOCNE

miniatura_palmy-wielkanocne
W grupie Lniane skrzaty odbyły się , zajęcia plastyczno-techniczne Zróbmy palmę wielkanocną. Dzieci zgromadziły potrzebne materiały przyrodnicze : wierzbowe bazie, trawy, gałązki, bukszpanu oraz barwinka. Na wcześniejszych zajęciach nauczyły się wykonywać kwiaty z bibuły. Wiedzą jakie znaczenie miała tradycja robienia palm na Niedzielę Palmową .

marca

PRZYWITANIE WIOSNY

miniatura_przywitanie-wiosny
W dniu 21 III 2017r.  dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola wzięły udział w uroczystości pożegnania zimy- powitania wiosny. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Dzieci z wszystkich grup przygotowały występy artystyczne, które można obejrzeć w telewizji kablowej z Kamiennej Góry.

marca

KONKURS RECYTATORSKI

miniatura_konkurs-recytatorski
W  dniu 20 marca 2017 roku odbył się konkurs recytatorski  "Wiosna jest wśród nas" koordynowany przez nauczycielkę Annę Sirota. Konkurs wzbudził zainteresowanie wielu przedszkolaków, bo aż 28 dzieci recytowało wiersze o tematyce wiosennej. Konkurs aktywnie wspierali rodzice dbając o przygotowanie małych artystów do występu. Do II etapu przeszło 16 dzieci.