`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

07
grudnia
2017

MIKOŁAJ NA RYNKU

miniatura_mikoaj-na-rynku
2 GRUDNIA 2017r.  o godz.14.00  odwiedził  Chełmsko Śląskie  Mikołaj. Nasze przedszkolaki z grupy Krasnale przywitały go piosenką, a następnie zaprezentowały wiersz  "Prezent dla Mikołaja" i wręczyły prezenty przygotowane przez nich oraz uczniów klas III Szkoły Podstawowej. Przy wspólnej i wesołej  zabawie była także ubierana choinka na Rynku przez starszych kolegów i koleżanki.
logo_mgok

28
listopada
2017

WYCIECZKA DO TEATRU

miniatura_wycieczka-do-teatru
W czwartek 23 listopada Przedszkolaki z grupy Smerfy i Krasnale wybrały się na wycieczkę do Szczawna Zdroju do Teatru na spektakl pt. Roszpunka. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz poznanie zasad zachowania w teatrze.
logo_mgok

24
listopada
2017

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

miniatura_wito-pluszowego-misia
W dniu 24.11.2017r. wszystkie przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: Dwa malutkie misie, Jadą, jadą misie.
logo_mgok

24
listopada
2017

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU MOJA MAŁA OJCZYZNA

miniatura_rozstrzygnicie-konkursu-moja-maa-ojczyzna
Rozstrzygnięcie konkursu  Moja Mała Ojczyzna 20 listopada 2017 r. został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny  Moja Mała Ojczyzna zorganizowany przez panią Małgorzatę Wójcik . Na konkurs wpłynęło 42 prace . Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3-6 letnich oraz  klas I-III .                               Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.
logo_mgok

16
listopada
2017

CZARUJ Z NAMI I Z MAGIĄ NA WESOŁO

miniatura_czaruj-z-nami-i-z-magi-na-wesoo
Nasze przedszkole odwiedził teatr z Krakowa i zaprezentował się z przedstawieniem "Czaruj z nami i z magią na wesoło". Podczas przedstawienia kilkoro dzieci zamieniło się w prawdziwych magików. Wszystkim dzieciom czarodziejskie sztuczki bardzo się podobały.
logo_mgok

16
listopada
2017

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

miniatura_obchody-wita-niepodlegoci
Święto Niepodległości. Dnia 13 listopada grupy przedszkolne ,klasy I-III oraz zaproszeni goście zebrali się , aby uroczyście świętować  wyjątkowy dla Polaków dzień 11 Listopada  Święto Niepodległości. Uczennica klasy III  przedstawiła  krótki rys historyczny związany z tym świętem .Następnie każda z grup  zaprezentowała w wierszu symbole narodowe.
logo_mgok

15
listopada
2017

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "MÓJ MAŁY JEŻYK"

miniatura_rozstrzygnicie-konkursu-mj-may-jeyk
Dnia 10 listopada 2017r w naszym przedszkolu odbył się  DZIEŃ JEŻA. Były bajki, kolorowanki, zabawy z jeżem i w jeże, piosenki i wiersze, był też film o życiu i znaczeniu jeża w przyrodzie. Zwieńczeniem tego dnia było podsumowanie konkursu Mój mały jeżyk. W konkursie brało udział 23 dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola.
logo_mgok

15
listopada
2017

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "PANI JESIEN"

miniatura_rozstrzygnicie-konkursu-pani-jesien
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny "Pani Jesień" został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.  Pani Jesień wręczyła laureatom nagrody i zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy.
logo_mgok

02
listopada
2017

KONKURS DYNIA HALLOWEEN

miniatura_konkurs-dynia-halloween
W Halloween w naszym przedszkolu rozstrzygnięty został konkurs na Dynię Halloween. Wykonane dynię przez przedszkolaków wraz ze swoimi bliskimi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pomysłowość i różnorodność  wykonania mogła by  posłużyć największym artystom sztuki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.
logo_mgok

17
października
2017

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PRZEDSZKOLU W CHEŁMSKU ŚL.

miniatura_dzie-edukacji-narodowej-w-przedszkolu-w-chemsku-l
14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W piątek 13 października Smerfy zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
logo_mgok

02
października
2017

ŚWIĘTO PTAKÓW

miniatura_wito-ptakw
Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Ptaków. Dzieci poznały popularne ptaki żyjace w naszej okolicy.Dzisiejszy dzień miał zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na całym świecie i zachęcić dzieci do pomocy w ochronie tych zwierząt i ich siedlisk.

Przeglądaj aktualności