`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

19
lutego
2018

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

miniatura_spotkanie-z-filharmoni
W miniony piątek po raz kolejny do przedszkola zawitała Filharmonia na wesoło. Tym razem dzieci miały okazję poznać nowy instrument muzyczny strunowy- kontrabas.
logo_mgok

16
lutego
2018

TEATRZYK 'PRZYGODY KRASNALA PĄCZKA"

miniatura_teatrzyk-przygody-krasnala-pczka
W dniu 14.02.2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się kolejne przedstawienie dla przedszkolaków pt. Przygody Krasnala Pączka w wykonaniu aktorów z teatru Kanon z Krakowa. Inscenizacja opowiadała o pewnym krasnalu, który był strasznym łakomczuchem i uwielbiał objadać się słodyczami. Podczas teatrzyku dzieci miały możliwość wzięcia czynnego udziału w przedstawieniu.
logo_mgok

01
lutego
2018

BAL KARNAWAŁOWY 2018

miniatura_bal-karnawaowy-2018
1 lutego 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Dla  przedszkolaków był to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze.
logo_mgok

18
stycznia
2018

SPOTKANIE Z MAGIĄ W WDK

miniatura_spotkanie-z-magi-w-wdk
Dnia 17.01.2018 r. przedszkolaki odwiedziły WDK , gdzie na scenie mogły zobaczyć występ  prawdziwego Magika. Takich czarów jeszcze nie widzieliśmy! Występ ubarwiony był solidną dawką humoru. Przedszkolaki z zapartym tchem obserwowały przedstawienie, jak również miały możliwość pomagać iluzjoniście w sztuczkach.
logo_mgok

15
stycznia
2018

WOŚP

miniatura_wop
Tańczymy i śpiewamy dla WOŚP  W tegorocznym finale WOŚP, który odbył się w niedzielę 14 stycznia, wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Nasze przedszkolaki wystąpiły na scenie w ZSP w Chełmsku Śląskim. Dzieci tańczyły i śpiewały z ogromnym zaangażowaniem, a ich występ został nagrodzony gromki brawami.
logo_mgok

12
stycznia
2018

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

miniatura_spotkanie-z-policjantami
12 stycznia odbyło się spotkanie dzieci z policjantami . Podczas prelekcji wiodącymi tematami było bezpieczeństwo podczas ferii oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Omówiono zagrożenia oraz sposoby na ich uniknięcie dotyczące zimowych zabaw w rejonie drogi oraz wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.
logo_mgok

04
stycznia
2018

TEATRZYK "LATAJĄCY KUFER"

miniatura_teatrzyk-latajcy-kufer
4 stycznia 2018 roku  gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów tetaru Krak  Art. z Krakowa z adaptacją baśni Hansa Christiana Andersena. Egzotyczna opowieść o synu bogatego kupca, który roztrwoniwszy cały majątek ojca, dostaje od sąsiadów kufer. Okazuje się, że podarunek  jest niezwykły. Magiczny prezent przenosi chłopca do odległego kraju.
logo_mgok

25
grudnia
2017

SPOTKANIE WIGILIJNE W GRUPIE SMERFY

miniatura_spotkanie-wigilijne-w-grupie-smerfy
Dnia 21. grudnia odbyło się w grupie Smerfów spotkanie wigilijne z udziałem rodziców. Tata Emilki grając na pianinie wprowadził zebranych w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Pani Magda gromkim śpiewaniem kolęd przywołała Gwiazdora, który zostawił dla dzieci prezenty pod choinką.
logo_mgok

21
grudnia
2017

KONKURS OZDOBA ŚWIĄTECZNA

miniatura_konkurs-ozdoba-witeczna
dnia 20.12.2017r. odbyło sie rozwiązanie konkursu Ozdoba Świąteczna, w konkursie wzieło udział 36 dzieci, które wykonały 42 prace. Konkurs polegał na wykonaniu bombki światecznej a oceniane były przede wszystkim pomysłowość pracy i jej oryginalność. Każdy uczestnik konkursu dostał nagrodę za wkład włożony w wykonanie pracy oraz za udział w konkursie.
logo_mgok

19
grudnia
2017

FILHARMONIA

miniatura_filharmonia
W dniu 18 grudnia 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się koncert filharmonii pt. Zima . Wysłuchaliśmy utworów muzycznych, które bardzo nam się podobały. Podczas słuchania Zimy Vivaldiego wyobrażaliśmy sobie zimowe zabawy na śniegu. Zabawną historię, którą wzbogaciły piękne muzyczne utwory związane ze świętami Bożego Narodzenia wysłuchaliśmy jak zwykle z wielkim zainteresowaniem.
logo_mgok

08
grudnia
2017

KONKURS OGÓLNOPOLSKI

miniatura_konkurs-oglnopolski
KONKURS OGÓLNOPOLSKI  "Wiosna" z "Czterech pór roku" A. Vivaldiego Dnia 30 listopada 2017r ogólnopolski konkurs plastyczno muzyczny JESIEŃ z Czterech pór roku A. Vivaldiego  został zakończony. Na konkurs wpłynęło 99 prac z 54 przedszkoli z całego kraju. Jury w skład, którego wchodzili nauczyciele, rodzice i dzieci z naszego przedszkola wyłoniło zwycięzców.

Przeglądaj aktualności