`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

27
lutego
2018

DZIEŃ DINOZAURA

miniatura_dzie-dinozaura
26 lutego obchodziliśmy święto znanych prehistorycznych stworzeń. Dzień Dinozaura upamiętnia wszystkich dawnych władców lądów i wód, zarówno tych łagodnych jak i groźnych. Aby mali odkrywcy mogli poznać życie tych fascynujących gadów, panie wychowawczynie przygotowały dla dzieci szereg zabaw, konkursów i niespodzianek.
logo_mgok

19
lutego
2018

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

miniatura_wiatowy-dzie-kota
Całe nasze przedszkole obchodziło w piatek Światowy Dzień Kota. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych kocich zabawach: malowały czworonogi, naśladowały kociaki, wykonały kocie maski oraz oglądały bajkę o Kocie Filemonie. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
logo_mgok

19
lutego
2018

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

miniatura_spotkanie-z-filharmoni
W miniony piątek po raz kolejny do przedszkola zawitała Filharmonia na wesoło. Tym razem dzieci miały okazję poznać nowy instrument muzyczny strunowy- kontrabas.
logo_mgok

16
lutego
2018

TEATRZYK 'PRZYGODY KRASNALA PĄCZKA"

miniatura_teatrzyk-przygody-krasnala-pczka
W dniu 14.02.2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się kolejne przedstawienie dla przedszkolaków pt. Przygody Krasnala Pączka w wykonaniu aktorów z teatru Kanon z Krakowa. Inscenizacja opowiadała o pewnym krasnalu, który był strasznym łakomczuchem i uwielbiał objadać się słodyczami. Podczas teatrzyku dzieci miały możliwość wzięcia czynnego udziału w przedstawieniu.
logo_mgok

01
lutego
2018

BAL KARNAWAŁOWY 2018

miniatura_bal-karnawaowy-2018
1 lutego 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Dla  przedszkolaków był to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze.
logo_mgok

18
stycznia
2018

SPOTKANIE Z MAGIĄ W WDK

miniatura_spotkanie-z-magi-w-wdk
Dnia 17.01.2018 r. przedszkolaki odwiedziły WDK , gdzie na scenie mogły zobaczyć występ  prawdziwego Magika. Takich czarów jeszcze nie widzieliśmy! Występ ubarwiony był solidną dawką humoru. Przedszkolaki z zapartym tchem obserwowały przedstawienie, jak również miały możliwość pomagać iluzjoniście w sztuczkach.
logo_mgok

15
stycznia
2018

WOŚP

miniatura_wop
Tańczymy i śpiewamy dla WOŚP  W tegorocznym finale WOŚP, który odbył się w niedzielę 14 stycznia, wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Nasze przedszkolaki wystąpiły na scenie w ZSP w Chełmsku Śląskim. Dzieci tańczyły i śpiewały z ogromnym zaangażowaniem, a ich występ został nagrodzony gromki brawami.
logo_mgok

12
stycznia
2018

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

miniatura_spotkanie-z-policjantami
12 stycznia odbyło się spotkanie dzieci z policjantami . Podczas prelekcji wiodącymi tematami było bezpieczeństwo podczas ferii oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Omówiono zagrożenia oraz sposoby na ich uniknięcie dotyczące zimowych zabaw w rejonie drogi oraz wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.
logo_mgok

04
stycznia
2018

TEATRZYK "LATAJĄCY KUFER"

miniatura_teatrzyk-latajcy-kufer
4 stycznia 2018 roku  gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów tetaru Krak  Art. z Krakowa z adaptacją baśni Hansa Christiana Andersena. Egzotyczna opowieść o synu bogatego kupca, który roztrwoniwszy cały majątek ojca, dostaje od sąsiadów kufer. Okazuje się, że podarunek  jest niezwykły. Magiczny prezent przenosi chłopca do odległego kraju.
logo_mgok

25
grudnia
2017

SPOTKANIE WIGILIJNE W GRUPIE SMERFY

miniatura_spotkanie-wigilijne-w-grupie-smerfy
Dnia 21. grudnia odbyło się w grupie Smerfów spotkanie wigilijne z udziałem rodziców. Tata Emilki grając na pianinie wprowadził zebranych w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Pani Magda gromkim śpiewaniem kolęd przywołała Gwiazdora, który zostawił dla dzieci prezenty pod choinką.
logo_mgok

21
grudnia
2017

KONKURS OZDOBA ŚWIĄTECZNA

miniatura_konkurs-ozdoba-witeczna
dnia 20.12.2017r. odbyło sie rozwiązanie konkursu Ozdoba Świąteczna, w konkursie wzieło udział 36 dzieci, które wykonały 42 prace. Konkurs polegał na wykonaniu bombki światecznej a oceniane były przede wszystkim pomysłowość pracy i jej oryginalność. Każdy uczestnik konkursu dostał nagrodę za wkład włożony w wykonanie pracy oraz za udział w konkursie.

Przeglądaj aktualności