ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

miniatura_wito-pluszowego-misia
W dniu 24.11.2017r. wszystkie przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: Dwa malutkie misie, Jadą, jadą misie.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU MOJA MAŁA OJCZYZNA

miniatura_rozstrzygnicie-konkursu-moja-maa-ojczyzna
Rozstrzygnięcie konkursu  Moja Mała Ojczyzna 20 listopada 2017 r. został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny  Moja Mała Ojczyzna zorganizowany przez panią Małgorzatę Wójcik . Na konkurs wpłynęło 42 prace . Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3-6 letnich oraz  klas I-III .                               Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

CZARUJ Z NAMI I Z MAGIĄ NA WESOŁO

miniatura_czaruj-z-nami-i-z-magi-na-wesoo
Nasze przedszkole odwiedził teatr z Krakowa i zaprezentował się z przedstawieniem "Czaruj z nami i z magią na wesoło". Podczas przedstawienia kilkoro dzieci zamieniło się w prawdziwych magików. Wszystkim dzieciom czarodziejskie sztuczki bardzo się podobały.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

miniatura_obchody-wita-niepodlegoci
Święto Niepodległości. Dnia 13 listopada grupy przedszkolne ,klasy I-III oraz zaproszeni goście zebrali się , aby uroczyście świętować  wyjątkowy dla Polaków dzień 11 Listopada  Święto Niepodległości. Uczennica klasy III  przedstawiła  krótki rys historyczny związany z tym świętem .Następnie każda z grup  zaprezentowała w wierszu symbole narodowe.

listopada

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "MÓJ MAŁY JEŻYK"

miniatura_rozstrzygnicie-konkursu-mj-may-jeyk
Dnia 10 listopada 2017r w naszym przedszkolu odbył się  DZIEŃ JEŻA. Były bajki, kolorowanki, zabawy z jeżem i w jeże, piosenki i wiersze, był też film o życiu i znaczeniu jeża w przyrodzie. Zwieńczeniem tego dnia było podsumowanie konkursu Mój mały jeżyk. W konkursie brało udział 23 dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola.

listopada

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "PANI JESIEN"

miniatura_rozstrzygnicie-konkursu-pani-jesien
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny "Pani Jesień" został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.  Pani Jesień wręczyła laureatom nagrody i zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy.

KONKURS DYNIA HALLOWEEN

miniatura_konkurs-dynia-halloween
W Halloween w naszym przedszkolu rozstrzygnięty został konkurs na Dynię Halloween. Wykonane dynię przez przedszkolaków wraz ze swoimi bliskimi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pomysłowość i różnorodność  wykonania mogła by  posłużyć największym artystom sztuki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

października

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PRZEDSZKOLU W CHEŁMSKU ŚL.

miniatura_dzie-edukacji-narodowej-w-przedszkolu-w-chemsku-l
14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W piątek 13 października Smerfy zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

ŚWIĘTO PTAKÓW

miniatura_wito-ptakw
Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Ptaków. Dzieci poznały popularne ptaki żyjace w naszej okolicy.Dzisiejszy dzień miał zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na całym świecie i zachęcić dzieci do pomocy w ochronie tych zwierząt i ich siedlisk.

PIDŻAMA PARTY

miniatura_pidama-party
28 września  bawiliśmy się w naszym przedszkolu nietypowo, bo piżamowo. Dzieci z grupy Smerfy wraz z rodzicami ubrały się w pidżamy by wspólnie spędzić czas przy muzyce i wziąć udział w piżamowych konkursach. W czasie zabawy były tańce z pluszakiem, pokazy mody piżamowej, śpiewanie kołysanek , taniec z  balonem w parach i wiele innych.

SMERFNY JABŁECZNIK

miniatura_smerfny-jabecznik
Smerfy  dzień 28 września spędziły niezwykle pracowicie. Dzieci podjęły się zadania upieczenia ciasta, a dokładnie jabłecznika. Wszyscy odpowiednio przygotowani , podwinęli rękawy i zabrali się do pracy. Po zapoznaniu się z przepisem i sposobem przygotowania ciasta, Smerfy dodawały kolejno wszystkie składniki potrzebne do jego wypieku.