maja

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

miniatura_spotkanie-z-filharmoni
6  maja odbył się kolejny koncert muzyczny Filharmonii Dolnośląskiej pt. Tajemnice starej skrzyni. Przedszkolaki wraz z głównym bohaterem  Krzysiem wybrały się w historyczną podróż, pełną ciekawych informacji o regionie. Dzieci przeniosły się do krainy muzyki rozwijając jednocześnie poczucie rytmu i wrażliwość estetyczną.

maja

POCHÓD PATRIOTYCZNY

miniatura_pochd-patriotyczny
Dnia 30 kwietnia przedszkolaki wraz z uczniami ZSP wzięły udział w uroczystym marszu patriotycznym przygotowanym z okazji Święt Konstytucji 3 maja. Wcześniej w grupach dowiedziały się dlaczego środa jest dniem wolnym w tym roku i że jest to nie tylko święto ludzi dorosłych, którzy ciężko pracują, ale również dzieci, które pracują ucząc się w szkole i przedszkolu.

KRASNALE W KINIE

miniatura_krasnale-w-kinie
W ramach tematu tygodnia o teatrze najmłodsze dzieci z grupy Krasnale wybrały się do Kina za rogiem w Krzeszowie,gdzie obejrzały trzy baśnie. Dzieci przypomniały sobie i poznały zasady panujące w kinie, jak i samo kino,ponieważ niektóre z nich były pierwszy raz. Repertuary baśniowe bardzo podobały się Krasnalom. Wycieczka napewno powtórzy się jeszcze nie jeden raz.

ŚWIĘTO CZEKOLADY

miniatura_wito-czekolady
W piątek  12.04.2019 r. w Przedszkolu odbył się Światowy Dzień Czekolady. Przedszkolaki zapoznały się ze składnikami oraz sposobem uzyskania domowej czekolady. Następnie udaliśmy się do sal, gdzie rozpoczęła się czekoladowa zabawa. Tanców i zabaw integracyjnych nie było końca.  Dzieci zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania się oraz skutków zjadania zbyt dużej ilości słodkich rzeczy.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

miniatura_rekolekcje-wielkopostne
Wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych . Za ich zorganizowanie dziękujemy Ks. Stanisławowi oraz Biskupowi z Lwowa.

CZEKOLADOWY AUTOBUS

miniatura_czekoladowy-autobus
W ubieglym tygodniu wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola brały udział w wyjątkowych warsztatach-przyjechał do nas Czekoladowy Autobus. Jest to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat.

SPOTKANIE ZE STEWARDESSĄ

miniatura_spotkanie-ze-stewardess
W dniu 29.03.2019r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wszystkich dzieci ze stewardessą linii lotniczych Ryanair. Nasz gość wprowadził dzieci w świat samolotów i dalekich podróży. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami panującymi na różnych lotniskach i w samolotach. Mogły zobaczyć jak wygląda oficjalny strój stewardessy i jej każdy dzień.

WYCIECZKA DO KINA

miniatura_wycieczka-do-kina
26 marca dzieci z grupy Smerfy i Elfy wybrały się do kina Cinema City w Wałbrzychu, na film Mia i biały lew. Film opisywał historię dziesięcioletniej dziewczynki Mii Owen, która mieszka w Londynie ze swoimi rodzicami : Alice i Johnem oraz bratem Mickiem. Jej życie wywraca się do góry nogami, kiedy rodzice postanawiają przeprowadzić się do Afryki, aby poprowadzić farmę.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

miniatura_midzynarodowy-dzie-teatru
Międzynarodowy Dzień Teatru. W dniu 27 marca, z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru,  w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia teatralne,  w których uczestniczyły dwie grupy: "Smerfy i "Elfy". Zajęcia te przypomniały dzieciom  podstawowe zagadnienia teatralne,  takie jak: aktor, scena, widownia, kurtyna,przedstawienie.

SKARPETY NIE DO PARY

miniatura_skarpety-nie-do-pary
21 marca to obchody Światowego Dnia Osób Z Zespołem Downa .W tym roku ten dzień obchodzony jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej pokazującej, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne - oczekują miłości, uwagi, szacunku i akceptacji. Nasze przedszkole również przyłączyło się do tej akcji.

PRZYWITANIE WIOSNY

miniatura_przywitanie-wiosny
W pierwszy dzień Wiosny dzieci przybyły do przedszkola w radosnych  nastrojach, a w ubraniach przeważał kolor zielony. Piękne i kolorowe stroje, wiosenne emblematy miały  zaakcentować nową porę roku. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej przedszkolnej sali aby wspólnie  wierszem i piosenką powitać nową porę roku.