`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

21
września
2016

DBAMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO

miniatura_dbamy-o-nasze-bezpieczestwo
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z KOMENDY POWIATOWEJ  POLICJI W KAMIENNEJ GÓRZE  Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały upominki i słodkości.
logo_mgok

21
września
2016

SPOTKANIE Z MUZYKAMI

miniatura_spotkanie-z-muzykami
SPOTKANIE Z MUZYKAMI Z FILHARMONII W dniu 20. września 2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z muzykami z Filharmonii . Dzięki koncertom organizowanym na terenie przedszkola dzieci poznają instrumenty całego świata,  aktywnie uczestniczą w improwizacjach ruchowych i zabawach  przy muzyce, uczą się jak należy poprawnie zachować się podczas koncertu.
logo_mgok

29
sierpnia
2016

Zaproszenie na zajęcia adaptacyjne

miniatura_zaproszenie-na-zajcia-adaptacyjne
Zaproszenie na zajęcia adaptacyjne. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i rodziców, którzy od 1 września 2016 r.  dołączą do naszej przedszkolnej gromadki ,na zajęcia adaptacyjne w przedszkolu. Czekamy na Was w dniu  31 sierpnia 2016 o godz. 9:30 ? 10:30. Zajęcia  poprowadzą Panie wychowawczynie, które już dziś czekają  by poznać każdego z Was.
logo_mgok

16
czerwca
2016

CALINECZKA

miniatura_calineczka
Wczoraj tj. 15 czerwca grupa " Lniane Skrzaty " z naszego przedszkola pod kierunkiem wychowawców Wioletta Glowackiej i Katarzyny Jasińskiej odwiedziły Dom Kultury w Lubawce.  Przedszkolaki pokazały się w przedstawieniu teatralnym "Calineczka".  Na kolorowy spektakl pełen muzyki i  humorystycznego tekstu zostały zaproszone przedszkolaki z przedszkoli w Lubawce oraz uczniowie kl. 1-3.
logo_mgok

14
czerwca
2016

"SPOTKANIE BAJEK "

miniatura_spotkanie-bajek
Na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Chełmsku Śląskim, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Rodzice oraz inni członkowie rodzin, przygotowali dla swych pociech wielką niespodziankę -  przedstawienie teatralne pt "Spotkanie bajek ".
logo_mgok

26
kwietnia
2016

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

miniatura_obchody-wiatowego-dnia-ziemi
22 kwietnia br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu królował kolor zielony. Dzieci wspólnie dekorowały salę, brały udział w zajęciach teatralnych oraz tanecznych. Nauczycielki przygotowały przedstawienie, dzięki któremu   dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.
logo_mgok

26
kwietnia
2016

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

miniatura_wiatowy-dzie-ksiki
Przedszkolaki z grupy Szybkie Kołowrotki i Prządki z wielką radością obchodziły Światowy Dzień Książki.  Pani bibliotekarka starała się rozbudzić zainteresowania czytelnicze u dzieci, wdrażać do poszanowania książek. Wszystkim dzieciom spodobał się występ młodych artystów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum naszego Zespołu.
logo_mgok

26
kwietnia
2016

PIERWSZA POMOC

miniatura_pierwsza-pomoc
  26 kwietnia w grupie Szybkie Kołowrotki odbyły się kolejne zajęcia z pierwszej pomocy. Była to doskonała lekcja - połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą  ich roli w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.
logo_mgok

18
kwietnia
2016

FESTIWAL PIOSENKI W WAŁBRZYCHU

miniatura_festiwal-piosenki-w-wabrzychu
16 kwietnia 2016 roku w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni odbył się wielki koncert, a mianowicie Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Celem przeglądu było rozwijanie wrażliwości dzieci poprzez bezpośredni kontakt z muzyką, umożliwienie wymiany doświadczeń muzycznych oraz propagowanie kultury muzycznej wśród najmłodszych. W festiwalu uczestniczyło 23 dzieci w wieku 4 - 6 lat.
logo_mgok

18
kwietnia
2016

KONCERT WIOSENNY

miniatura_koncert-wiosenny
Dnia 15 kwietnia 2016 r w Zespole Szkół Publicznych im. Tkaczy Chełmskich w Chełmsku Śląskim odbył się Wiosenny Koncert na rzecz akcji Pola Nadziei. Przedszkolaki z wszystkich czterech grup, wystąpiły z wierszami, piosenkami i tańcami. Publiczność - rodzice i uczniowie klas 1 -3 z naszej szkoły nagradzały małych artystów gromkimi brawami.

Przeglądaj aktualności