CO WIEMY O PRĄDZIE? - ZAJĘCIA EDUKACYJNE

miniatura_co-wiemy-o-prdzie-zajcia-edukacyjne
Dzisiaj 9 maja do naszego przedszkola zawitały dzieci z klasy drugiej SP. Wraz ze swoją  wychowawczynią przygotowali prezentację na temat prądu elektrycznego. Dzieci poznały wybrane urządzenia techniczne codziennego użytku ułatwiające prace domowe, dowiedziały się czym jest energia, jakie są jej źródła  i skąd ją czerpiemy.

OLIMPIADA SPORTOWA SMERFÓW

miniatura_olimpiada-sportowa-smerfw
W środe 8 maja odbyła się Smerfna Olimpiada Sportowa. W zawodach udział wzięły wszystkie  Smerfy.  Podczas Olimpiady dzieci brały udział w kilku konkurencjach . Ciekawe zabawy sportowe zachęcały dzieci do aktywności fizycznej i umysłowej, a przy okazji sprawiły im nie lada przyjemność. Celem olimpiady było przede wszystkim wdrażanie u dzieci zainteresowania sportem, aktywne wspólne spędzanie ..

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

miniatura_wycieczka-do-biblioteki
W środę 8  maja dzieci z grupy Smerfy  wybrały się do Biblioteki Wiejskiej w Chełmsku Śl. Przedszkolaki  dowiedziały się od Pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem.  Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą ..

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

miniatura_spotkanie-z-filharmoni
6  maja odbył się kolejny koncert muzyczny Filharmonii Dolnośląskiej pt. Tajemnice starej skrzyni. Przedszkolaki wraz z głównym bohaterem  Krzysiem wybrały się w historyczną podróż, pełną ciekawych informacji o regionie. Dzieci przeniosły się do krainy muzyki rozwijając jednocześnie poczucie rytmu i wrażliwość estetyczną.

POCHÓD PATRIOTYCZNY

miniatura_pochd-patriotyczny
Dnia 30 kwietnia przedszkolaki wraz z uczniami ZSP wzięły udział w uroczystym marszu patriotycznym przygotowanym z okazji Święt Konstytucji 3 maja. Wcześniej w grupach dowiedziały się dlaczego środa jest dniem wolnym w tym roku i że jest to nie tylko święto ludzi dorosłych, którzy ciężko pracują, ale również dzieci, które pracują ucząc się w szkole i przedszkolu.