DZIEŃ KOBIET

miniatura_dzie-kobiet
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu mali dżentelmeni złożyli życzenia i wręczyli wszystkim paniom i dziewczynkom pachnące wiosną tulipany. Po uroczystym poranku chłopcy  wykonali prace plastyczne zadedykowane koleżankom, w które włożyli wiele zaangażowania.

DZIECI AKTORAMI

miniatura_dzieci-aktorami
Aktorem, czy aktorką mogą zostać osoby odważne, pewne siebie, które nie boją się występować przed innymi. Swoją grą są w stanie przedstawić widzom jakąś historię. Musi to być gra wiarygodna, która zainteresuje widza. Zwłaszcza aktorzy teatralni muszą mieć doskonałą pamięć,  to ona umożliwia mu zapamiętanie całego tekstu, a także odgrywania go na żywo i to po kilka, czy nawet kilkanaście razy.

marca

TEATRZYK " BAKTERIE I WIRUSY"

miniatura_teatrzyk-bakterie-i-wirusy
Aktorzy goszczący w naszym przedszkolu 4 marca 2019r. z przedstawieniem pt: Bakterie i wirusy, w  bajkowej scenerii i z humorem opowiedzieli dzieciom o tym, jak ważne jest zachowanie higieny dla naszego zdrowia. Bajka wszystkim naszym milusińskim bardzo się podobała.

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

miniatura_oglnopolski-projekt-edukacyjny
"Poznajemy zawody " świat ludzi dorosłych widziany oczami dziecka" - Ogólnopolski projekt edukacyjny Dzieci 4-letnie z grupy Skrzaty z Przedszkola Publicznego w Chełmsku Śląskim wspaniale się bawiły i angażowały w działania wykonując 7 zadań dostosowywanych do ich wieku przez nauczycielkę.

SPEKTAKL "KŁAMSTWA KOZY"

miniatura_spektakl-kamstwa-kozy
Dzisiaj zawitał do nas Teatr lalek Pinokio z Nowego Sącza z przedstawieniem Kłamstwa Kozy".  Spektakl w sposób humorystyczny ukazał, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci.

ZABAWA WALENTYNKOWA

miniatura_zabawa-walentynkowa
"Dzień Świętego Walentego To dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!?" Dla przedszkolaków Walentynki to okazja do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło mogą ze sobą spędzać czas.  W grupie Smerfów i Elfów rozpoczęliśmy  świętowanie od zabaw z sercami w roli głównej. Były to zabawy dydaktyczne, plastyczne, ruchowe i integracyjne.

KONCERT MUZYKÓW Z FILHARMONII

miniatura_koncert-muzykw-z-filharmonii
W naszym przedszkolu  kolejny już raz  odbył sie koncert Filharmonii Jeleniogórskiej. Obcowanie z żywą muzyką dostarcza dzieciom nie tylko dużo wrażeń i przeżyć estetycznych ale również wzbogaca ich wiedzę na temat instrumentów muzycznych, rodzajów  muzyki i tańców w Polsce i na świecie.

BEZPIECZNE FERIE

miniatura_bezpieczne-ferie
W  dniu 25 stycznia dzieci z naszego przedszkola  uczestniczyły w spotkaniu profilaktyczno - edukacyjnym z udziałem przedstawiciela Komendy Policji w Lubawce. Spotkanie zorganizowała pani dyrektor Bożena Zachara, a jego tematem było Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

miniatura_bal-karnawaowy
Dzisiaj 24 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy dla dzieci. Zaraz po śniadaniu kolorowe, bajkowe postacie zaczęły pojawiać się na  sali. Były wśród nich: księżniczki, motylki, królewny, policjanci, piraci, strażacy, kowboje i wiele innych ciekawych postaci.  Do wesołej zabawy, przy skocznej i rytmicznej muzyce zachęcały super Minionki.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

miniatura_wito-babci-i-dziadka
Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w grupach Smerfy Elfy i Krasnale  Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich.  22 stycznia przybyli nasi kochani dziadkowie .