`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

06
grudnia
2016

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

miniatura_spotkanie-z-mikoajem
Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem, który wreszcie odwiedził nasze przedszkole przynosząc wspaniałe prezenty dla każdej grupy. Po wspaniałej tanecznej zabawie Mikołaj obiecał, że na pewno wróci za rok.
logo_mgok

25
listopada
2016

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

miniatura_wito-pluszowego-misia
W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.
logo_mgok

24
listopada
2016

ZABAWA ANDRZEJKOWA

miniatura_zabawa-andrzejkowa
Andrzejki są wesołym i towarzyskim spotkaniem, a także wspaniałą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji zabawą. Są one również okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Dzisiaj dzieci z grupy Prządki bawiły się  w rytm muzyki przeplatanej andrzejkowymi wróżbami.
logo_mgok

23
listopada
2016

KONKURS "MÓJ MAŁY JEŻYK"

miniatura_konkurs-mj-may-jeyk
W dniu 22 listopada w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie drugiej edycji konkursu Mój Mały jeż. Konkurs adresowany był do dzieci i rodziców.  Na konkurs wpłynęło 30 prac konkursowych z czego zostały wyłonione I, II, 2 III, 5 IV miejsc oraz 8 wyróżnień.
logo_mgok

22
listopada
2016

11 LISTOPADA

miniatura_11-listopada
Dnia 10 listopada w Naszym Przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Był to wyraz szacunku złożony przez  przedszkolaki z grupy PRZĄDKI dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę. Całe przedszkole wraz ze szkołą podstawową odśpiewało  Hymn Polski.
logo_mgok

21
listopada
2016

Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

miniatura_z-wizyt-w-schronisku
W jesienne chłody dzieci z grupy Szybkie kołowrotki nie zapomniały o najlepszych przyjaciołach człowieka, które niestety przebywają w schronisku dla zwierząt. Dzieci zgromadziły karmę i koce dla psów i kotów, które to osobiście zawiozły do schroniska. Była to już druga wizyta dzieci w tym schronisku i z pewnością nie ostatnia bo pomoc małych jest wielka.
logo_mgok

21
listopada
2016

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

miniatura_pasowanie-na-przedszkolaka
18 listopada 2016r. Do tradycji naszego przedszkola należy uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która wieńczy zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Tak również było i w tym roku.  Maluchy zostały przeegzaminowane przez 6- latków z grupy Szybkie Kołowrotki. Maluszki udowodniły, że zasługują na miano prawdziwych przedszkolaków.
logo_mgok

16
listopada
2016

KONKURS

miniatura_konkurs
Przedstawiamy nagrodzone dynie w konkursie "Dynia Halloween". Wybór był ogromnie trudny, wszystkie prace dzieci były cudowne. Jury miało ogromny problem z wytypowaniem najładniejszej. Wszystkie dynie otrzymają nagrody za udział, ale jury przyznało trzy pierwsze miejsca, trzy wyróżnienia i pierwszy raz nagrodę publiczności wytypowaną przez samych przedszkolaków.
logo_mgok

16
listopada
2016

KONCERT

miniatura_koncert
Kolejny koncert Filharmonii Jelleniogórskiej zatytułowany " Pieśni patriotyczne".
logo_mgok

16
listopada
2016

PAMIĘĆ O ZMARŁYCH

miniatura_pami-o-zmarych
Wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, rozmowa dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Dzieci z grupy Prządki i Lniane Skrzaty  zapaliły znicze na mogiłach, pomodliły się za poległych, wspominając przy tym swoich bliskich zmarłych.
logo_mgok

16
listopada
2016

BAL JESIENNY

miniatura_bal-jesienny
Pochmurno za oknem, a w naszym Przedszkolu słonecznie !  Dzieci z grupy Prządki i Szybkie Kołowrotki ubrane w kolory jesienne, wesoło bawiły się na balu w Wiejskim Domu Kultury. Radosny nastrój udzielił się każdemu uczestnikowi.

Przeglądaj aktualności