`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

08
maja
2017

Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

miniatura_z-wizyt-w-stray-poarnej
W poniedziałek 8 maja 2017 r. grupa Prządki i Lniane Skrzaty z Przedszkola w Chełmsku Śląskim wybrała się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozów, oraz wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych.
logo_mgok

08
maja
2017

KONKURS WIOSNA A. VIVALDIEGO

miniatura_konkurs-wiosna-a-vivaldiego
Dnia 28 kwietnia 2017r ogólnopolski konkurs plastyczno muzyczny WIOSNA z Czterech pór roku A. Vivaldiego  został zakończony. Na konkurs wpłynęło 64 prace z 27 przedszkoli z całego kraju. Jury w skład, którego wchodzili nauczyciele, rodzice i dzieci z naszego przedszkola wyłonili zwycięzców. Najważniejszym kryterium była samodzielność pracy dziecka.
logo_mgok

08
maja
2017

DZIEŃ ZIEMI

miniatura_dzie-ziemi
25 kwietnia (z małym opóźnieniem) w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Ziemi. Wystąpiły dzieci z wszystkich grup. SZYBKIE KOŁOWROTKI zaprezentowały teatrzyk. LNIANE SKRZATY zaprezentowały inscenizacje do piosenki. MODRE OCZKA pięknie zaśpiewały. Grupa PRZĄDKI Dzień Ziemi uczciła improwizacją taneczno - ruchową Matka Natura i wandale .
logo_mgok

26
kwietnia
2017

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "WIELKANOCNY KOSZYCZEK"

miniatura_wyniki-konkursu-plastycznego-wielkanocny-koszyczek
Z przyjemnością informujemy, że konkurs "WIELKANOCNY KOSZYCZEK"zorganizowany przez panią Annę Sirota, został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.  Pani dyrektor Bożena Zachara   wręczyła laureatom nagrody.
logo_mgok

25
kwietnia
2017

TEATRZYK O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE

miniatura_teatrzyk-o-rybaku-i-zotej-rybce
20 kwietnia nasze  dzieci z całego przedszkola obejrzały teatrzyk o Rybaku i Złotej Rybce , który zagościł na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Chełmsku Śląskim
logo_mgok

25
kwietnia
2017

SPOTKANIE Z MRÓWKĄ

miniatura_spotkanie-z-mrwk
W dniu 21 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się Ogólnopolska Akcja  Wiosna z Mrówką. Inicjatorem tej akcji było Przedsiębiorstwo PAGAZ Spółka z o.o. Akcja ta polegała na upiększaniu naszej miejscowości. W tym dniu dzieci wraz z Mrówką posadziły rabatę z bratkami i zielone tuje. Dzieci obiecały opiekować się kwiecistym zakątkiem naszego przedszkola każdego dnia.
logo_mgok

25
kwietnia
2017

KONKURS PIOSENKI

miniatura_konkurs-piosenki
Wałbrzyski Ośrodek Kultury od lat zachęca wszystkie przedszkolaki do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. W tym roku przegląd odbył się 22 kwietnia 2017 r. Celem wydarzenia jest rozwijanie wrażliwości dzieci poprzez bezpośredni kontakt z muzyką, oraz propagowanie kultury muzycznej wśród najmłodszych.
logo_mgok

13
kwietnia
2017

PALMY WIELKANOCNE

miniatura_palmy-wielkanocne
W grupie Lniane skrzaty odbyły się , zajęcia plastyczno-techniczne Zróbmy palmę wielkanocną. Dzieci zgromadziły potrzebne materiały przyrodnicze : wierzbowe bazie, trawy, gałązki, bukszpanu oraz barwinka. Na wcześniejszych zajęciach nauczyły się wykonywać kwiaty z bibuły. Wiedzą jakie znaczenie miała tradycja robienia palm na Niedzielę Palmową .
logo_mgok

26
marca
2017

PRZYWITANIE WIOSNY

miniatura_przywitanie-wiosny
W dniu 21 III 2017r.  dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola wzięły udział w uroczystości pożegnania zimy- powitania wiosny. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Dzieci z wszystkich grup przygotowały występy artystyczne, które można obejrzeć w telewizji kablowej z Kamiennej Góry.
logo_mgok

26
marca
2017

KONKURS RECYTATORSKI

miniatura_konkurs-recytatorski
W  dniu 20 marca 2017 roku odbył się konkurs recytatorski  "Wiosna jest wśród nas" koordynowany przez nauczycielkę Annę Sirota. Konkurs wzbudził zainteresowanie wielu przedszkolaków, bo aż 28 dzieci recytowało wiersze o tematyce wiosennej. Konkurs aktywnie wspierali rodzice dbając o przygotowanie małych artystów do występu. Do II etapu przeszło 16 dzieci.

Przeglądaj aktualności