`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

09
marca
2017

8 MARCA

miniatura_8-marca
Dzień Kobiet i Dziewczynek przebiegł w naszym przedszkolu bardzo wesoło. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej imprezie, która była  doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.
logo_mgok

08
marca
2017

TEATRZYK SZYBKICH KOŁOWROTŁOW

miniatura_teatrzyk-szybkich-koowrotow
Dnia 07 marca 2017r. grupa przedszkolaków Szybkie Kołowrotki  z Przedszkola w Chełmsku Śląskim ponownie wystąpiła  na deskach  sali widowiskowej w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim w przestawieniu Zamieszanie w Krainie Bajek. Tym razem zachwyciła publiczność z klas I-III oraz pozostałych przedszkolaków z przedszkola.
logo_mgok

23
lutego
2017

TEATRZYK "WARKOCZ KRÓLEWNY WISEŁKI"

miniatura_teatrzyk-warkocz-krlewny-wiseki
"Warkocz królewny Wisełki " to teatrzyk , dzięki któremu dzieci poznały legendę  o pochodzeniu nazwy rzeki Wisły. Piękna królewna Wisełka, by ratować kraj przed suszą musiała obciąć swój warkocz i wrzucić go do koryta rzeki. Poświęcenie i dobre serce królewny sprawiły, że kraj został ocalony. Przedstawienie spodobało się wszystkim, chętne dzieci zostały zaproszone do tańca z królewną.
logo_mgok

16
lutego
2017

BAL KARNAWAŁOWY

miniatura_bal-karnawaowy
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu  dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się wraz ze swoimi paniami.
logo_mgok

27
stycznia
2017

VII BAL PASIASTYCH

miniatura_vii-bal-pasiastych
 BAL PASIASTYCH to coroczna impreza w naszym przedszkolu. Dzieci ubrane w paski podróżują po różnych krainach poznając otaczający nasz świat.Tańce, konkursy , pogadanki , pokaz mody to doskonały sposób na naukę poprzez zabawę . W tym roku powędrowaliśmy do przeszłości - do epoki dinozaurów i jaskiniowców.
logo_mgok

19
stycznia
2017

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U SZYBKICH KOŁOWROTKÓW

miniatura_dzie-babci-i-dziadka-u-szybkich-koowrotkw
Dzisiaj w Przedszkolu w Chełmsku Śląskim odbyło się spotkanie wnuków i wnuczek z grupy Szybkie Kołowrotki na które zaprosili swoje  babcie i i dziadków. Przedszkolaki przygotowały dla swoich bliskich  mnóstwo niespodzianek w postaci wierszy, piosenek, życzeń dla babi i dziadka oraz upominków.  Uwieńczeniem spotkania z wnukami była poleczka w wykonaniu przedszkolaków z babciami i dziadkami.
logo_mgok

19
stycznia
2017

WOŚP

miniatura_wop
Przedszkolaki  Szybkie Kołowrotki z Przedszkola w Chełmsku Śląskim wsparły XXV Finał  WOŚP tańcem, śpiewem ale przede wszystkim dobrą zabawa. Chłopcy pokazali się zebranym w układzie tanecznym "Pomocnicy Św. Mikołaja". Natomiast dziewczynki z grupy zaprezentowały układ taneczny Taniec Śnieżynek zachwycając swoim występem wszystkich zebranych darczyńców.
logo_mgok

23
grudnia
2016

JASEŁKA

miniatura_jaseka
22 grudnia 2016r. jasełkami przedszkolaki  wprowadziły w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia lokalną społeczność, rodziców, dziadków ,zaproszonych gości, uczniów i całe grono pedagogiczne . Dzieci przygotowane przez panią Annę Sirota, zaprezentowały tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa . Na scenie u boku swoich dzieci wystąpili również rodzice.
logo_mgok

20
grudnia
2016

TEATRZYK

miniatura_teatrzyk
W Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbył się spektakl w wykonaniu przedszkolaków z  grupy Szybkie Kołowrotki z Przedszkola  w Chełmsku Śląskim. Przedszkolaki wystąpiły w przedstawieniu Zamieszanie w krainie bajek.  Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przed dużą publicznością pokazując wszystkim jak zmiana postaci bajkowych z różnych bajek może namieszać w opowieści.
logo_mgok

11
grudnia
2016

ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ RODZICÓW W GRUPIE PRZĄDKI

miniatura_zajcia-prowadzone-przez-rodzicw-w-grupie-przdki
Od miesiąca września w grupie Prządki cyklicznie odbywały się spotkania z rodzicami. Prowadzili oni zajęcia z całą grupą podczas których przekazywali wiedzę na temat swoich pasji, zainteresowań jak również specyfiki wykonywanego przez nich zawodu.

Przeglądaj aktualności