PAMIĘĆ O ZMARŁYCH

miniatura_pami-o-zmarych
Dnia 31 października 2018 r.  grupy : Elfy  i Smerfy odwiedziły cmentarz w Chełmsku Śląskim . Poprzez symboliczne zapalenie zniczy przy głównym krzyżu, przedszkolaki uczciły pamięć wszystkich zmarłych na cmentarzu a także bohaterów narodowych , którzy walczyli o wolną Polskę .

miniatura_informacja
Nasze przedszkole w roku szkolnym 2018/2019 realizuje Program Wychowania Przedszkolnego : "POZNAJEMY NASZE TRADYCJE I ZWYCZAJE.

DZIEŃ SKRZATÓW W MIŁYM TOWARZYSTWIE

miniatura_dzie-skrzatw-w-miym-towarzystwie
Dzień Skrzatów w miłym towarzystwie. Dnia 30 października przedszkolaki z grupy Skrzaty miały mnóstwo wrażeń, Najpierw  odwiedziły Ośrodek Zdrowia w Chełmsku Śląskim, gdzie pani doktor przybliżyła im pracę lekarza, pokazała swój gabinet lekarski gdzie mogły posłuchać przez słuchawkę-jak biją ich małe serduszka.

KONKURS RECYTATORSKI CZ.2

miniatura_konkurs-recytatorski-cz-2
29 października odbyła się druga część konkursu recytatorskiego "Moja Ojczyzna". Tym razem wzięły w nim udział dzieci 3 i 4 letnie.

KONCERT FILHARMONII

miniatura_koncert-filharmonii
Kto Ty jesteś? Polak mały!?  Pod takim hasłem, 29 października 2018 roku, odbył się w przedszkolu Koncert w wykonaniu Muzyków Filharmonii Jeleniogórskiej . Przybyli goście przybliżyli nam twórczość najwybitniejszych polskich kompozytorów :Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszko.

KONKURS RECYTATORSKI

miniatura_konkurs-recytatorski
Dnia 22.10.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się 1 część konkursu recytatorskiego pt. ,"Moja Ojczyzna" w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Organizatorem konkursu była p. Anna Grzybowska Na uroczystości zaprezentowały się dzieci z grupy Elfy pod kierunkiem p. Joanny Ptak, oraz Smerfy pod kierunkiem p. Anny Grzybowskiej.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

miniatura_pasowanie-na-przedszkolaka
Pasowanie na przedszkolaka W dniu dzisiejszym tj.19.10.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się niezwykle miła uroczystość -  Pasowanie na Przedszkolaka. Najmłodsze przedszkolaki z grupy Krasnale zostały przyjęte do grona przedszkolaków we współudziale starszej grupy przedszkolnej Skrzaty.

DZIEŃ LISTONOSZA

miniatura_dzie-listonosza
W czwartek , od rana dzieci wyczekiwały specjalnego gościa. Z okazji Dnia Listonosza nasze Przedszkola miała odwiedzić Pani listonosz. Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się Pani Listonosz oraz uważnie Jej słuchały. Nasz gość opowiadał dzieciom o codziennej pracy listonosza.

TEATRZYK "JESIENNE PORZĄDKI"

miniatura_teatrzyk-jesienne-porzdki
Teatrzyk kukiełkowy "Jesienne porządki" Nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. Jesienne porządki. W ciepły i humorystyczny sposób dzieci dowiedziały się o niektórych zwyczajach leśnych zwierząt. Wszystkim bardzo podobała się ta jesienna opowieść, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

PIŻAMA PARTY

miniatura_piama-party
W piątek w  grupie Smerfy i Elfy  odbyła  się impreza integracyjna Piżama Party. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola z piżamami, aby rozpocząć niesamowitą przygodę. Panie zapewniły dzieciom wiele atrakcji m.in.:  pokaz mody , konkursy , zabawy przy muzyce.

września

TEATRZYK JESIENNE PORZĄDKI

miniatura_teatrzyk-jesienne-porzdki
Dzisiaj tj.26 września 2018r.do naszego przedszkola zawitał teatr z bajką pt.: Jesienne porządki. Niedźwiadek, wiewiórka oraz lisiczka przygotowywali się na nadchodząca zimę. Pokazywali razem z naszymi przedszkolakami  jak robią jesienne porządki oraz jakie  gromadzą zapasy na zimę. Wszystkie dzieci bawiły się podczas oglądania bajki  bardzo wesoło co widać na zdjęciach.