`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

02
października
2017

SKRZATY I ELFY W PARKU

miniatura_skrzaty-i-elfy-w-parku
Wprawdzie nie tak dawno pożegnaliśmy lato, a już za oknami króluje piękna, złota jesień dlatego dzieci z grupy Skrzaty i Elfy wybrały się na wycieczkę do parku. Przedszkolaki spacerowały po parku, obserwowały przyrodę. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści.
logo_mgok

02
października
2017

SMERFY W SADZIE

miniatura_smerfy-w-sadzie
Dzieci  z grupy Smerfy wybrały się   na wycieczkę do  sadu. Obejrzały miejsce,  o którym ostatnio tyle mówiły, słuchały i śpiewały. Dzięki życzliwości Państwa Czerepaków z zaciekawieniem obserwowały zjawiska zachodzące tu jesienią, obserwowały jesienne prace ludzi w sadzie, ale trzeba przyznać, że zdecydowanie najwięcej radości sprawiło im samodzielne zrywanie owoców.
logo_mgok

20
września
2017

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

miniatura_pasowanie-na-przedszkolaka
Dnia 20 września 2017r., w Przedszkolu Publicznym w Chełmsku Śląskim odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Do uroczystości dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego, aby zasłużyć sobie na wstęp do grona Braci przedszkolnej. Dla dzieci był to pierwszy taki występ i debiut przed szerszą publicznością.
logo_mgok

18
września
2017

WYCIECZKA DO PARKU

miniatura_wycieczka-do-parku
"Trzeba iść do parku albo w las, jesień tam obdarzy każde z nas..."Dzieci z  gr. Smerfy  zachęcone słowami piosenki wybrały się na wycieczkę do parku na Strzeleckiej . Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą przyrodniczą rozpoznając kasztanowce,  dęby , lipy i klony po liściach i owocach .Miło też było przytulić się do drzewa i poczuć jego korę na policzku i dłoniach.
logo_mgok

18
września
2017

SPOTKANIE Z POLICJĄ

miniatura_spotkanie-z-policj
Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pani policjant. Zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola Mrówkę i policjantów.
logo_mgok

17
września
2017

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

miniatura_akcja-sprztania-wiata
W piątek 15 września dzieci z grupy Smerfy i Krasnale  włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.  Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie Naszej Ziemi, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.
logo_mgok

07
września
2017

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

miniatura_zajcia-adaptacyjne
W DNIU 31.08.2017 r., O  GODZ. 09:30 - 10:30 ODBYŁY SIĘ KOLEJNE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA WSZYSTKICH DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH  DO PRZEDSZKOLA. CZEKAŁY NA NIE CIEKAWE ZABAWY I GRY PRZYGOTOWANE PRZEZ P.WIOLETTĘ GŁOWACKĄ I KATARZYNĘ JASIŃSKĄ. W TYCH ZAJĘCIACH BRALI UDZIAŁ TAKŻE RODZICE ORAZ DZIADKOWIE PRZYBYŁYCH DZIECI.
logo_mgok

25
sierpnia
2017

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

miniatura_zebranie-organizacyjne
OGŁOSZENIE NA NOWY  ROK  SZKOLNY 2017/18 Zebranie organizacyjne Rodziców  odbędzie się    dnia  05.09.2017 we wtorek o godzinie 16.00 na stołówce szkolnej, po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania w grupach. Od 01.09.
logo_mgok

24
czerwca
2017

PIERWSZE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

miniatura_pierwsze-zajcia-adaptacyjne
W  naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Dzieci wraz ze swymi rodzicami uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez swoją panią. W obecności rodziców dzieci miały możliwość poznać środowisko przedszkolne, zdobyć nowe doświadczenia społeczne, oswoić się z nowym miejscem i panującymi w nim zasadami. Dzieci były zachęcane do wspólnych zabaw z rówieśnikami.
logo_mgok

16
czerwca
2017

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

miniatura_caa-polska-czyta-dzieciom
XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W PRZEDSZKOLU W CHEŁMSKU ŚLĄSKIM W dniach 3 - 10 czerwca 2017 r. w Przedszkolu Publicznym im. Tkaczy Chełmskich odbył się   XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  pod hasłem "CZYTANIE ZBLIŻA".

Przeglądaj aktualności