CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

miniatura_caa-polska-czyta-dzieciom
XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W PRZEDSZKOLU W CHEŁMSKU ŚLĄSKIM W dniach 3 - 10 czerwca 2017 r. w Przedszkolu Publicznym im. Tkaczy Chełmskich odbył się   XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  pod hasłem "CZYTANIE ZBLIŻA".

PLANETARIUM

miniatura_planetarium
2 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka  przedszkolaki wszystkich grup miały okazję odwiedzić Planetarium, które do nich przywędrowało z ciekawostkami astronomicznymi.Wszystkie dzieci były zachwycone tym nieznanym im do tej pory obiektem, wrażeń było bardzo dużo i jeszcze więcej opowiadania o  naszej planecie oraz  o innych planetach.

DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE PRZĄDKI

miniatura_dzie-dziecka-w-grupie-przdki
Jak co roku nasze przedszkole hucznie uczciło Dzień Dziecka. Grupa Prządki w ramach tego dnia zorganizowała piknik rodzinny, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami lub innymi członkami rodziny. Program pikniku przewidział niesamowite atrakcje nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców, którzy mieli okazję sprawdzić swoje sprawności i umiejętności w różnych konkurencjach.

DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE LNIANE SKRZATY

miniatura_dzie-dziecka-w-grupie-lniane-skrzaty
Dzień Dziecka w grupie Lniane skrzaty był pełen atrakcji i radości .Malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, malowanie obrazów kolorowymi kredami, tańce wywijańce itp.   Dzieci obejrzały również  film w kinie za Rogiem w Krzeszowie pt " Fruu".

KALEJDOSKOP ZAGROŻEŃ -TEATRZYK

miniatura_kalejdoskop-zagroe-teatrzyk
16 maja 2017r. w naszym przedszkolu po raz kolejny zawitał teatr, oglądaliśmy przedstawienie pt." Kalejdoskop zagrożeń". Bohaterowie teatru  barwnie i obrazowo przedstawili, jakie niebezpieczne sytuacje mogą  grozić dzieciom podczas wakacyjnego wypoczynku, jak należy zachowywać się  i bezpiecznie bawić podczas wakacji.

III MARATON SPORTOWY

miniatura_iii-maraton-sportowy
17 maja  nasze przedszkolaki z Chełmska Śląskiego  dołączy do grupy małych maratończyków. Otrzymały medale i pamiątkowe dyplomy . To wszystko za sprawą udziału w projekcie zorganizowanym przez czasopismo Bliżej Przedszkola III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2017 Sprintem Do Maratonu .

WYNIKI KONKURSU NA WIOSENNE NAKRYCIE GŁOWY

miniatura_wyniki-konkursu-na-wiosenne-nakrycie-gowy
Podczas uroczystości  Dnia Polskiej Niezapominajki   zostały nagrodzone dzieci , które wzięły udział w przedszkolnym konkursie plastyczno-technicznym  na Super nakrycie głowy przedstawiające wiosenne kwiaty Nagrody wręczyła Pani dyrektor oraz organizator konkursu Pani  Małgorzata Wójcik. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

miniatura_dzie-polskiej-niezapominajki
Dzień Polskiej Niezapominajki w przedszkolu w Chełmsku Śląskim                 Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które zapoczątkował redaktor radiowej Jedynki Andrzej Zalewski. Zaproponował skromny kwiat  niezapominajkę, jako kwiatowy symbol Polski.

KONKURSY TANECZNE

miniatura_konkursy-taneczne
Konkursy Taneczne i nasze super dziewczynki Dziewczynki z grupy "Szybkie Kołowrotki" ( 6-latki ) prowadzone przez panią Katarzynę Jasińską zaprezentowały na dwóch ogólnopolskich konkursach tanecznych swój układ taneczny pod nazwą "Taniec Wiosennych Elfów".

KONKURS NA WIOSENNE NAKRYCIE GŁOWY

miniatura_konkurs-na-wiosenne-nakrycie-gowy
W maju 2017r. zakończył się przedszkolny konkurs plastyczno - techniczny na "Super wiosenne nakrycie głowy przedstawiające  wiosenne kwiaty". Do konkursu zgłoszono 10 nakryć głowy  . Jednym z kryteriów była pomysłowość .Jury w składzie ,dyrektor ,rodzice , nauczyciele przedszkola oraz nauczyciel szkoły przyznało  trzy miejsca.

KONKURS TANECZNY

miniatura_konkurs-taneczny