`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

21
grudnia
2017

KONKURS OZDOBA ŚWIĄTECZNA

miniatura_konkurs-ozdoba-witeczna
dnia 20.12.2017r. odbyło sie rozwiązanie konkursu Ozdoba Świąteczna, w konkursie wzieło udział 36 dzieci, które wykonały 42 prace. Konkurs polegał na wykonaniu bombki światecznej a oceniane były przede wszystkim pomysłowość pracy i jej oryginalność. Każdy uczestnik konkursu dostał nagrodę za wkład włożony w wykonanie pracy oraz za udział w konkursie.
logo_mgok

19
grudnia
2017

FILHARMONIA

miniatura_filharmonia
W dniu 18 grudnia 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się koncert filharmonii pt. Zima . Wysłuchaliśmy utworów muzycznych, które bardzo nam się podobały. Podczas słuchania Zimy Vivaldiego wyobrażaliśmy sobie zimowe zabawy na śniegu. Zabawną historię, którą wzbogaciły piękne muzyczne utwory związane ze świętami Bożego Narodzenia wysłuchaliśmy jak zwykle z wielkim zainteresowaniem.
logo_mgok

08
grudnia
2017

KONKURS OGÓLNOPOLSKI

miniatura_konkurs-oglnopolski
KONKURS OGÓLNOPOLSKI  "Wiosna" z "Czterech pór roku" A. Vivaldiego Dnia 30 listopada 2017r ogólnopolski konkurs plastyczno muzyczny JESIEŃ z Czterech pór roku A. Vivaldiego  został zakończony. Na konkurs wpłynęło 99 prac z 54 przedszkoli z całego kraju. Jury w skład, którego wchodzili nauczyciele, rodzice i dzieci z naszego przedszkola wyłoniło zwycięzców.
logo_mgok

07
grudnia
2017

ZABAWA Z MIKOŁAJEM W PRZEDSZKOLU

miniatura_zabawa-z-mikoajem-w-przedszkolu
Wreszcie nadszedł dzień, na który dzieci czekały  z utęsknieniem - do naszego przedszkola przybył św. Mikołaj! Emocji było mnóstwo ! Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki  zaśpiewały Mikołajowi piosenki, wyrecytowały wierszyki. Po wspólnej zabawie Mikołaj obdarował wszystkich prezentami, po które dzieci podchodziły z radością.
logo_mgok

07
grudnia
2017

MIKOŁAJ NA RYNKU

miniatura_mikoaj-na-rynku
2 GRUDNIA 2017r.  o godz.14.00  odwiedził  Chełmsko Śląskie  Mikołaj. Nasze przedszkolaki z grupy Krasnale przywitały go piosenką, a następnie zaprezentowały wiersz  "Prezent dla Mikołaja" i wręczyły prezenty przygotowane przez nich oraz uczniów klas III Szkoły Podstawowej. Przy wspólnej i wesołej  zabawie była także ubierana choinka na Rynku przez starszych kolegów i koleżanki.
logo_mgok

28
listopada
2017

WYCIECZKA DO TEATRU

miniatura_wycieczka-do-teatru
W czwartek 23 listopada Przedszkolaki z grupy Smerfy i Krasnale wybrały się na wycieczkę do Szczawna Zdroju do Teatru na spektakl pt. Roszpunka. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz poznanie zasad zachowania w teatrze.
logo_mgok

24
listopada
2017

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

miniatura_wito-pluszowego-misia
W dniu 24.11.2017r. wszystkie przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: Dwa malutkie misie, Jadą, jadą misie.
logo_mgok

24
listopada
2017

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU MOJA MAŁA OJCZYZNA

miniatura_rozstrzygnicie-konkursu-moja-maa-ojczyzna
Rozstrzygnięcie konkursu  Moja Mała Ojczyzna 20 listopada 2017 r. został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny  Moja Mała Ojczyzna zorganizowany przez panią Małgorzatę Wójcik . Na konkurs wpłynęło 42 prace . Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3-6 letnich oraz  klas I-III .                               Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.
logo_mgok

16
listopada
2017

CZARUJ Z NAMI I Z MAGIĄ NA WESOŁO

miniatura_czaruj-z-nami-i-z-magi-na-wesoo
Nasze przedszkole odwiedził teatr z Krakowa i zaprezentował się z przedstawieniem "Czaruj z nami i z magią na wesoło". Podczas przedstawienia kilkoro dzieci zamieniło się w prawdziwych magików. Wszystkim dzieciom czarodziejskie sztuczki bardzo się podobały.
logo_mgok

16
listopada
2017

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

miniatura_obchody-wita-niepodlegoci
Święto Niepodległości. Dnia 13 listopada grupy przedszkolne ,klasy I-III oraz zaproszeni goście zebrali się , aby uroczyście świętować  wyjątkowy dla Polaków dzień 11 Listopada  Święto Niepodległości. Uczennica klasy III  przedstawiła  krótki rys historyczny związany z tym świętem .Następnie każda z grup  zaprezentowała w wierszu symbole narodowe.

Przeglądaj aktualności