`

Aktualności z Przedszkole w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

17
września
2017

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

miniatura_akcja-sprztania-wiata
W piątek 15 września dzieci z grupy Smerfy i Krasnale  włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.  Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie Naszej Ziemi, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.
logo_mgok

07
września
2017

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

miniatura_zajcia-adaptacyjne
W DNIU 31.08.2017 r., O  GODZ. 09:30 - 10:30 ODBYŁY SIĘ KOLEJNE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA WSZYSTKICH DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH  DO PRZEDSZKOLA. CZEKAŁY NA NIE CIEKAWE ZABAWY I GRY PRZYGOTOWANE PRZEZ P.WIOLETTĘ GŁOWACKĄ I KATARZYNĘ JASIŃSKĄ. W TYCH ZAJĘCIACH BRALI UDZIAŁ TAKŻE RODZICE ORAZ DZIADKOWIE PRZYBYŁYCH DZIECI.
logo_mgok

25
sierpnia
2017

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

miniatura_zebranie-organizacyjne
OGŁOSZENIE NA NOWY  ROK  SZKOLNY 2017/18 Zebranie organizacyjne Rodziców  odbędzie się    dnia  05.09.2017 we wtorek o godzinie 16.00 na stołówce szkolnej, po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania w grupach. Od 01.09.
logo_mgok

24
czerwca
2017

PIERWSZE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

miniatura_pierwsze-zajcia-adaptacyjne
W  naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Dzieci wraz ze swymi rodzicami uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez swoją panią. W obecności rodziców dzieci miały możliwość poznać środowisko przedszkolne, zdobyć nowe doświadczenia społeczne, oswoić się z nowym miejscem i panującymi w nim zasadami. Dzieci były zachęcane do wspólnych zabaw z rówieśnikami.
logo_mgok

16
czerwca
2017

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

miniatura_caa-polska-czyta-dzieciom
XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W PRZEDSZKOLU W CHEŁMSKU ŚLĄSKIM W dniach 3 - 10 czerwca 2017 r. w Przedszkolu Publicznym im. Tkaczy Chełmskich odbył się   XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  pod hasłem "CZYTANIE ZBLIŻA".
logo_mgok

12
czerwca
2017

PLANETARIUM

miniatura_planetarium
2 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka  przedszkolaki wszystkich grup miały okazję odwiedzić Planetarium, które do nich przywędrowało z ciekawostkami astronomicznymi.Wszystkie dzieci były zachwycone tym nieznanym im do tej pory obiektem, wrażeń było bardzo dużo i jeszcze więcej opowiadania o  naszej planecie oraz  o innych planetach.
logo_mgok

05
czerwca
2017

DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE PRZĄDKI

miniatura_dzie-dziecka-w-grupie-przdki
Jak co roku nasze przedszkole hucznie uczciło Dzień Dziecka. Grupa Prządki w ramach tego dnia zorganizowała piknik rodzinny, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami lub innymi członkami rodziny. Program pikniku przewidział niesamowite atrakcje nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców, którzy mieli okazję sprawdzić swoje sprawności i umiejętności w różnych konkurencjach.
logo_mgok

05
czerwca
2017

DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE LNIANE SKRZATY

miniatura_dzie-dziecka-w-grupie-lniane-skrzaty
Dzień Dziecka w grupie Lniane skrzaty był pełen atrakcji i radości .Malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, malowanie obrazów kolorowymi kredami, tańce wywijańce itp.   Dzieci obejrzały również  film w kinie za Rogiem w Krzeszowie pt " Fruu".
logo_mgok

05
czerwca
2017

KALEJDOSKOP ZAGROŻEŃ -TEATRZYK

miniatura_kalejdoskop-zagroe-teatrzyk
16 maja 2017r. w naszym przedszkolu po raz kolejny zawitał teatr, oglądaliśmy przedstawienie pt." Kalejdoskop zagrożeń". Bohaterowie teatru  barwnie i obrazowo przedstawili, jakie niebezpieczne sytuacje mogą  grozić dzieciom podczas wakacyjnego wypoczynku, jak należy zachowywać się  i bezpiecznie bawić podczas wakacji.
logo_mgok

22
maja
2017

III MARATON SPORTOWY

miniatura_iii-maraton-sportowy
17 maja  nasze przedszkolaki z Chełmska Śląskiego  dołączy do grupy małych maratończyków. Otrzymały medale i pamiątkowe dyplomy . To wszystko za sprawą udziału w projekcie zorganizowanym przez czasopismo Bliżej Przedszkola III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2017 Sprintem Do Maratonu .

Przeglądaj aktualności