DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Dzień Polskiej Niezapominajki

W tym roku już po raz drugi grupa Krasnale włączyła się w obchody święta przyrody, które zapoczątkował redaktor radiowej Jedynki Andrzej Zalewski.  Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzone jest corocznie 15 maja , przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy. Dzieci  zaprezentowały krótką inscenizację pt Sowie opowieści dla kolegów i koleżanek z innych grup przedszkolnych. Wszyscy wzięli udział w zabawie Prawda, fałsz,  pokolorowaniu płatków niezapominajki oraz obejrzeniu filmu  Fifi Niezapominajka Świętowanie zakończyło się posadzeniem  niezapominajek na przedszkolnej  rabacie.Organizując Święto Polskiej Niezapominajki chcemy  nie tylko rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, ale także kształtować  pozytywne uczucia oraz postawy przyjaźni i serdeczności.