Projekt "Zdolne Przedszkolaki z gminy Lubawka"

Projekt Zdolne Przedszkolaki z Gminy Lubawka realizowany jest w okresie od 01.09.2019 r. do 31.07.2021 r. Celem głównym projektu ?Zdolne przedszkolaki z Gminy Lubawka? jest wzrost dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej dzięki dostosowaniu 4 miejsc w istniejących przedszkolach na terenie gm. Lubawka dla dzieci z niepełnosprawnościami, objęciu 190 dzieci zajęciami dodatkowymi oraz przeszkolenie 18 nauczycieli do 31.07.2021 roku. Projekt Zdolne przedszkolaki z Gminy Lubawka jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej 10 Edukacja RPO WD 2014-2020, Działanie 10.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. W przedszkolach zaplanowano szeroką ofertę zajęć dodatkowych zwiększających szanse edukacyjne dzieci W przedszkolu w Chełmsku Śląskim realizowane są następujące zaplanowane zajęcia:  Zajęcia logopedyczne  Rytmika  Gimnastyka korekcyjna W wyniku realizacji projektu ?Zdolne Przedszkolaki z Gminy Lubawka przedszkole nasze pozyskało bardzo dużo pomocy dydaktycznych, sprzętu do gimnastyki , oraz programów do prowadzenia zajęć z dziećmi. Bardzo chętnie korzystają z nich razem z nauczycielkami podczas zajęć. Dzieci chętnie biorą udział we wspólnych zabawach jak widać na zdjęciach, z KolorPiano.