OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

"Poznajemy zawody " świat ludzi dorosłych widziany oczami dziecka" - Ogólnopolski projekt edukacyjny

Dzieci 4-letnie z grupy Skrzaty z Przedszkola Publicznego w Chełmsku Śląskim wspaniale się bawiły i angażowały w działania wykonując 7 zadań dostosowywanych do ich wieku przez nauczycielkę. Zadania wytyczone w  projekcie edukacyjnym w głównym celu miały za zadanie zapoznanie dzieci z wachlarzem profesji by już od najmłodszych lat rozbudzały w sobie pasję do poznawania wybranego zawodu .

Dzieci wspólnie z :nauczycielką zrealizowały

1. Przeprowadzenie konkursu plastycznego dla dzieci pt.  Kim będę gdy dorosnę? w grupie lub przedszkolu według własnego regulaminu.
  2. Zorganizowanie w sali kącika z atrybutami, ilustracjami związanymi z różnymi zawodami.
  3. Przeprowadzenie zajęcia/zajęć z udziałem rodzica/rodziców w celu prezentacji wykonywanego przez nich zawodu (rodzic w roli eksperta).
  4. Stworzenie okazji do podpatrywania przez dzieci pracy ludzi w różnych zawodach , wycieczka np. do sklepu, fryzjera, weterynarza itp. Załącznik 4
  5. Zorganizowanie balu w grupie lub przedszkolu (kostiumy nawiązujące do rozmaitych zawodów, można przeprowadzić konkurs na najlepszy strój).
  6. "W roli kucharza"- wykonanie z dziećmi potrawy i degustacja (w sprawozdaniu wysyłamy zdjęcie gotowej potrawy)
  7. Stworzenie prezentacji multimedialnej dla dzieci dotyczącej danej/kilku profesji i wykorzystanie jej w trakcie zajęć (prezentację publikujemy na facebooku plus zdjęcie ukazujące zastosowanie w praktyce).