DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Dzień Polskiej Niezapominajki w przedszkolu w Chełmsku Śląskim

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które zapoczątkował redaktor radiowej Jedynki Andrzej Zalewski. Zaproponował skromny kwiat  niezapominajkę, jako kwiatowy symbol Polski. Święto Niezapominajki jest uniwersalnym świętem  przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy.

Grupa Lniane skrzaty  włączyła się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki po raz pierwszy. Zaprezentowała program artystyczny dla kolegów i koleżanek z innych grup przedszkolnych oraz klas I-III szkoły podstawowej. Świętowanie zakończyło się posadzeniem  niezapominajek na przedszkolnej i szkolnej rabacie oraz wspólną zabawą na palcu zabaw.

Organizując Święto Polskiej Niezapominajki chcemy  nie tylko rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, ale także kształtować  pozytywne uczucia oraz postawy przyjaźni i serdeczności. Święto to na stałe zagości w kalendarzu uroczystości przedszkolnych .