MATEMATYKA W MAŁYM PALUSZKU

8 marca dzieci z grup Elfy i Skrzaty rozpoczęły realizację projektu Matematyka w małym paluszku. w ramach III edycji programu dla przedszkoli Fundacji mBanku Rosnę z Matematyką. Matematyczną przygodę zaczęliśmy od kuchni. Podczas tej przygody, wspólnie z dziećmi sprawdziliśmy czy można spotkać matematykę w kuchni. Zajęcia były podzielnie na ćwiczenia: Ćwiczenie 1: Wstęp -wspólne ważenie - Ważenie wszystkich dzieci i zapisywanie wyników. Ćwiczenie 2: W którym sklepie ważymy? Zapoznanie z dawnymi i dzisiejszymi wagami. Wskazywanie / wyszukiwanie produktów kupowanych na wagę. Ćwiczenie 3: Liczby na opakowaniach - Określanie co jest cięższe: kilogram czy gram? Odczytywanie wagi na produktach, porównywanie z wagą dzieci. Układanie produktów od najlżejszego do najcięższego. Ćwiczenie 4:,Matematyczne ciasteczka - Zadanie polegało na upieczeniu ciasteczek z motywem matematycznym - liczby. Trudność polega na samodzielnym odczytaniu przepisu i zastosowaniu go w praktyce.