DZIEŃ PATRONA 2023

26 października dzieci z grup Elfy obchodziły święto patrona naszego przedszkola imienia TKACZY CHEŁMSKICH. Dzieci poznały, skąd pozyskuje się lnianą nitkę i w jaki sposób tka się płótno, oglądając bajkę Krecik i spodenki. Później samodzielnie ułożyły historyjkę obrazkowa pamiętając etapy powstawania płótna. Elfiki ubrały także lalki w lniane ubranka, a w dniu dzisiejszym udało nam się odwiedzić muzeum w Apostołach  Domach Tkaczy. Dzieci poznały dawne urządzenia służące do wyrobu u lnianego materiału i spróbowały samodzielnych działań w poszczególnych etapach powstawania lnianej niteczki. Dzieci obserwowały także sposób tkania na warsztacie tkackim. Dziękujemy pani Teresie Sobala za interesujący pokaz.