BEZPIECZNI NA DRODZE - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

26 września 2023r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantką z Komisariatu Policji w Kamiennej Górze. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Policjantka zaprezentowała również  ku wielkiej radości dzieci  sygnał syreny policyjnej, jak działają kajdanki i tonfa oraz dzieci mogły usiąść za kierownicą samochodu policyjnego. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły panu policjantowi podziękowanie.