GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

"Polska - Nasza Ojczyzna" - konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej.

W  dniu 17 maja 2023r. odbył ostatni etap gminnego  konkursu recytatorskiego " Polska -Nasza Ojczyzna".Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka,rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. Chętne dzieci z poszczególnych grup  przez dwa tygodnie przygotowywały się do udziału w konkursie z pomocą wychowawców grup oraz swoich rodziców, rozwijając w ten sposób swoje umiejętności recytatorskie. Do konkursu , który przeprowadziła Pani Anna Grzybowska przystąpiło 22 dzieci z przedszkoli w gminie Lubawka.

Dzieci recytowały  indywidualnie  jeden wybrany wiersz. Pozostałe dzieci i wszystkie panie udzielały wsparcia uczestnikom konkursu poprzez gromkie brawa, zachęcając w ten sposób do pokonania tremy i zaprezentowania  przygotowanych utworów.

W ostatnim etapie konkursu ,występy dzieci oceniało jury w  składzie :

- dyrektor ZSP w Chełmsku Śląskim Waldemar Szwalec

- w zastępstwie za wiceburmistrza Pana Sławomira Antoniewskiego : wicedyrektor ZSP w Chełmsku Śląskim : Alicja Sarzyńska,

- pani bibliotekarka - Beata Nawrocka

Uczestnicy podlegali ocenie w kilku kategoriach:

- pamięciowe opanowanie tekstu

- kultura słowa

- ogólny wyraz artystyczny

-  dobór repertuaru

W przerwie obrad komisji dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych.  Wszystkie dzieci  zaprezentowały  bardzo wysoki poziom umiejętności recytatorskich, co było przyczyną burzliwych narad w wyniku, których zdecydowano:

I MIEJSCE :Alicja Wiśniowska z przedszkola w Miszkowicach

II MIEJSCE: Lena Fertała z pzredszkola w Chełmsku Śl.

III MIEJSCE:Iga Charzewska z przedszkola w Lubawce

WYRÓŻNIENIE: Lucja Kowalska z przedszkola w Chełmsku Śl.

WYRÓŻNIENIE:Mikołaj Hrebenko z przedszkola w Lubawce

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  dyplomy i nagrody.

Patriotyczna postawa to szacunek, umiłowanie i oddanie ojczyźnie - rzeczy poważne i niełatwe do wcielenia w życie. Dlatego warto ich uczyć już najmłodszych lat. Taki właśnie cel miał nasz  konkurs:

"Polska - nasza Ojczyzna".