REALIZACJA PROJEKTU "SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?"

Skąd się biorą produkty ekologiczne?- program edukacyjny

W grudniu 2022 r przedszkolaki z grupy ELFY realizowały program edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi -Skąd się biorą produkty ekologiczne?. Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Pięciolatki podczas zajęć rozpoznawały nieprzetworzone produkty ekologiczne oraz rozróżniały żywość opatrzoną znakami jakości eko, bio, euroliść. Podczas kolejnych zajęć budowały piramidę żywienia. Zrobiły pyszny ekologiczny dżem, upiekły chleb, do którego zrobiły ekologiczne masło. Próbowały także gotowych ekologicznych produktów: jogurt, wafle ryżowe, maślanka, mleko itp. Program w ciekawy sposób pokazała dzieciom, że w smacznych produktach jak orzechy, ziarna i awokado znajduje się oliwa tak potrzebna naszemu organizmowi. Program okazał się ciekawy i smaczny, a dzieci były bardzo zaangażowane w jego realizację. Na zakończenie zajęć dzieci nadawały sobie nowe Eko imiona.