PROJEKT KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

Od  1.10.2018 - 30.05.2019r  grupa Skrzaty z naszego przedszkola brała czynny udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Kreatywny Przedszkolak wg harmonogramu wyznaczonego przez organizatora.

Wszystkie prace zostały tak zaplanowane, żeby można było je wykorzystać w codziennym życiu przedszkola, żeby nie dokładały nauczycielowi obowiązków, a pokazywały twórczą i kreatywną stronę naszej pracy.

Głównym celem niniejszego projektu było kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić coś z niczego.

Istotne było aby nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach projektu, pokazywał dzieciom, iż można tworzyć piękne dzieła niekoniecznie kupując gotowe produkty.

Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości (gdyż część materiałów dzieci przynosiły z domu), koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy jako efekt uboczny kreatywnych i twórczych działań w ramach projektu.

Działania przedszkolaków pod kierunkiem nauczyciela:

Październik - kreatywne działania z Darami Jesieni, temat pracy dowolny

Listopad - Polska - wykonanie pracy z wykorzystaniem techniki kolażu z różnych ścinków materiałów KONKURS OGÓLNOPOLSKI

Grudzień -tekturowa ozdoba choinkowa

Styczeń - prezent dla Babci i Dziadka, praca z wykorzystaniem styropianu

Luty - Pejzaż zimowy, praca z wykorzystaniem papieru toaletowego

Marzec - Wiosna, praca z wykorzystaniem butelek plastikowych

Kwiecień - Wielkanocne ozdoby , praca z wykorzystaniem wytłoczek po jajkach

Maj - Prezent dla mamy i taty, praca z wykorzystaniem gazet